Aktualności 2024

Ogłoszenie konkursu na dyrektora Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 4 w Łowiczu

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich zaprasza na bezpłatne konsultacje, gdzie każdy zainteresowany uzyska informacje z zakresu:

- pozyskania środków na otwarcie działalności gospodarczej;

- dotacji i pożyczek na rozwój firmy;

- wsparcia dla organizacji pozarządowych;

- aktualnych i planowanych konkursów w ramach Funduszy Europejskich.

Przedstawione zostaną możliwości wsparcia na realizację własnych pomysłów oraz zasady ubiegania się o wsparcie ze środków unijnych.

Konsultacje odbędą się 15 marca br. w Starostwie Powiatowym w Łowiczu, ul. Stanisławskiego 30A, sala obrad, 1 pięto w godz. 10:00 -15:00.

  • MPI Łowicz 15.03.2024

Serdecznie zapraszamy do udziału w XII edycji biegu „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”. Głównym organizatorem projektu jest Fundacja Wolność i Demokracja, natomiast w Łowiczu instytucją odpowiedzialną za regionalną organizację projektu jest Centrum Kultury, Turystyki i Promocji Ziemi Łowickiej.

Celem i założeniem tego projektu jest oddanie hołdu żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego działającego w latach 1944 - 1963 w obrębie przedwojennych granic RP. - tzw. Żołnierzom Wyklętym, poszerzanie i popularyzacja wiedzy na temat Żołnierzy Wyklętych oraz promocja aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia, a w szczególności popularyzacja idei biegania.

 
𝗧𝗘𝗥𝗠𝗜𝗡 𝗜 𝗠𝗜𝗘𝗝𝗦𝗖𝗘
Bieg odbędzie się 03.03.2024 r. w Łowiczu (start i meta parking przy ul. Starorzecze) na dwóch dystansach:
✅ Bieg Honorowy na 1963 m
✅ Bieg na dystansie 5 km
 
𝗣𝗥𝗢𝗚𝗥𝗔𝗠 𝗕𝗜𝗘𝗚𝗨
◼️ 9:30 - otwarcie Biura Zawodów przy ul. Starorzecze
◼️ 9:30 - 10:30 - weryfikacja uczestników oraz wydawanie pakietów startowych
◼️ 11:00 - start biegu Honorowego na 1963 m
◼️ 11:30 - start biegu na dystansie 5 km
 
𝗭𝗔𝗣𝗜𝗦𝗬
➡ Wypełnij Formularz Rejestracyjny na stronie:
Zapisy prowadzone będą do dnia 29.02.2024 r. lub do wyczerpania limitu 300 zgłoszonych uczestników.
 
Udział w biegu jest bezpłatny.
  • przebieg trasy 1963 m
  • przebieg trasy 5 km
  • plansza_partner_partner

 

„Porozmawiajmy w Łódzkiem o biznesie”

Marszałek Województwa Łódzkiego Grzegorz Schreiber zaprasza do udziału w spotkaniu otwartym „Porozmawiajmy w Łódzkiem o biznesie”.

 

Data: 21 lutego 2024 r. (środa)

Godzina: 15:00

Lokalizacja: Starostwo Powiatowe w Łowiczu (Sala w Budynku C); ul. Stanisławskiego 30, 99-400 Łowicz

 

W programie spotkania:

 

  • Wykład "Rentowność vs. ryzyko: strategie wyboru modelu biznesowego" - jak wybrać model biznesowy, który zapewni maksymalne zyski
  • Warsztat praktyczny "Social media w służbie twojej marki - sztuka kreowania wizerunku w sieci"
  • Wsparcie biznesu w Łódzkiem w latach 2024-2026 - możliwości rozwoju dzięki projektom Województwa Łódzkiego.

 

Przewidywana jest również prezentacja oferty regionalnych instytucji otoczenia biznesu: Centrum Obsługi Przedsiębiorcy, Wojewódzkiego Urzędu Pracy i Łódzkiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A.

 

Zapraszamy serdecznie przedsiębiorców, osoby planujące założyć działalność gospodarczą, ale i wszystkich zainteresowanych tematyką rozwoju biznesu.

 

Udział w spotkaniu jest bezpłatny.

 

Więcej informacji oraz link do formularza zgłoszeniowego: https://biznes.lodzkie.pl/spotkanie-porozmawiajmy-w-lodzkiem-o-biznesie-lowicz-21-02-2024/

 

  • Łowicz 21.02

Otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych w 2024 roku przez organizacje pozarządowe oraz podmioty prowadzące działalność pożytku publicznego (w formie wsparcia) z zakresu: upowszechniania kultury fizycznej i sportu, kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i tradycji oraz turystyki

Uchwałą Nr 1357/2024 Zarządu Powiatu Łowickiego z dnia 23 lutego 2024 r. ogłoszony został otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych w 2024 roku przez organizacje pozarządowe oraz podmioty prowadzące działalność pożytku publicznego (w formie wsparcia) z zakresu: upowszechniania kultury fizycznej i sportu, kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i tradycji oraz turystyki.