Aktualności 2023

Kondolencje

 • kondolencje

Zabiegi rehabilitacyjne w ZOZ

Zapraszamy do Zespół Opieki Zdrowotnej w Łowiczu na zabiegi rehabilitacyjne kręgosłupa.
Szczegóły programu:
 
 
 • plakat zabiegi rehabilitacyjne

Bieg Tropem Wilczym

Serdecznie zapraszamy do udziału w XI edycji biegu „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”. Głównym organizatorem projektu jest Fundacja Wolność i Demokracja, natomiast w Łowiczu instytucją odpowiedzialną za regionalną organizację projektu jest Centrum Kultury, Turystyki i Promocji Ziemi Łowickiej.

Celem i założeniem tego projektu jest oddanie hołdu żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego działającego w latach 1944 - 1963 w obrębie przedwojennych granic RP. - tzw. Żołnierzom Wyklętym, poszerzanie i popularyzacja wiedzy na temat Żołnierzy Wyklętych oraz promocja aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia, a w szczególności popularyzacja idei biegania.

 
𝗧𝗘𝗥𝗠𝗜𝗡 𝗜 𝗠𝗜𝗘𝗝𝗦𝗖𝗘
Bieg odbędzie się 05.03.2023 r. w Łowiczu (start i meta ul. Starorzecze) na dwóch dystansach:
✅ Bieg Honorowy na 1963 m
✅ Bieg na dystansie 5 km
 
𝗣𝗥𝗢𝗚𝗥𝗔𝗠 𝗕𝗜𝗘𝗚𝗨
◼️ 9:30 - otwarcie Biura Zawodów przy ul. Starorzecze
◼️ 9:30 - 10:45 - weryfikacja uczestników oraz wydawanie pakietów startowych
◼️ 11:00 - start biegu Honorowego na 1963 m
◼️ 11:30 - start biegu na dystansie 5 km
 
𝗭𝗔𝗣𝗜𝗦𝗬
➡ Wypełnij Formularz Rejestracyjny z oświadczeniem:
https://www.protimer.pl/.../tropem-wilczym-bieg.../register
Zapisy prowadzone będą do dnia 4.03.2023 r. lub do wyczerpania limitu 250 zgłoszonych uczestników.
 • bieg tropem wilczym - trasa 1963 m
 • bieg tropem wilczym - trasa 5 km

Terenowy punkt paszportowy

Terenowy punkt paszportowy Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi został uruchomiony w dniu 23 stycznia br. w siedzibie Urzędu Miasta w Kutnie, Pl. Marszałka Józefa Piłsudskiego 18.

W punkcie będzie można złożyć wniosek o wydanie paszportu, a także go odebrać, czynny będzie od poniedziałku do piątku w godz. 08:00-15:00 i może z niego skorzystać, podobnie jak z każdego dowolnego punku paszportowego, każdy obywatel Polski.

Dodatkowe informacje można uzyskać pod nr tel. 24 253 11 46.

https://www.gov.pl/web/uw-lodzki/terenowy-punkt-paszportowy-w-kutnie-oficjalnie-otwarty

 

Sesja Rady Powiatu

Na podstawie art. 15 ust. 1 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym (Dz.U. z 2022 r. poz. 1526) zwołuję LXI Sesję Rady Powiatu Łowickiego na dzień 25 stycznia 2023 roku, godz. 13.00, która odbędzie się na sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Łowiczu, ul. Stanisławskiego 30A.


www.bip.powiat.lowicz.pl/2304,transmisje-obrad-rady-powiatu

Porządek obrad:

 1. Otwarcie obrad LXI Sesji Rady Powiatu Łowickiego.
 2. Stwierdzenie prawomocności obrad.
 3. Przyjęcie wniosków do porządku obrad. 
 4. Przyjęcie wniosków do protokołu z LX Sesji Rady Powiatu Łowickiego. 
 5. Sprawozdanie z działalności Powiatowej Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Powiatu Łowickiego za 2022 rok.
 6. Sprawozdanie z wysokości średnich wynagrodzeń nauczycieli na poszczególnych stopniach awansu zawodowego w szkołach/placówkach oświatowych prowadzonych przez Powiat Łowicki za 2022 rok.
 7. Sprawozdanie z realizacji zadań zawartych w Powiatowym Programie Opieki nad Zabytkami Powiatu Łowickiego za lata 2021 – 2022. 
 8. Rozpatrzenie projektu Uchwały Rady Powiatu Łowickiego w sprawie uchwalenia Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Łowickiego na lata 2023 – 2036. 
 9. Rozpatrzenie projektu Uchwały Rady Powiatu Łowickiego w sprawie uchwalenia budżetu Powiatu Łowickiego na 2023 rok. 
 10. Rozpatrzenie projektu Uchwały Rady Powiatu Łowickiego w sprawie wyboru Wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Łowickiego.
 11. Rozpatrzenie projektu Uchwały Rady Powiatu Łowickiego zmieniającej Uchwałę Nr I/2/2018 Rady Powiatu Łowickiego z dnia 26 listopada 2018 r. w sprawie wyboru Wiceprzewodniczących Rady Powiatu Łowickiego. 
 12. Rozpatrzenie projektu Uchwały Rady Powiatu Łowickiego w sprawie wyboru Koordynatorów Młodzieżowej Rady Powiatu Łowickiego. 
 13. Rozpatrzenie projektu Uchwały Rady Powiatu Łowickiego w sprawie rozpatrzenia skargi na działanie Powiatowego Zarządu Dróg i Transportu w Łowiczu.
 14. Rozpatrzenie projektu Uchwały Rady Powiatu Łowickiego w sprawie zajęcia stanowiska w sprawie wniosku o stwierdzenie nieważności decyzji/zarządzenia. 
 15. Rozpatrzenie projektu Uchwały Rady Powiatu Łowickiego w sprawie planu dofinansowania form doskonalenia zawodowego nauczycieli, ustalenia maksymalnej kwoty dofinansowania opłat za kształcenie oraz specjalności i form kształcenia, na które przyznawane jest dofinansowanie w 2023 roku. 
 16. Rozpatrzenie projektu Uchwały Rady Powiatu Łowickiego w sprawie powierzenia Gminie Zduny prowadzenia zadań publicznych Powiatu Łowickiego z zakresu zarządu drogą powiatową nr 2120E Żychlin – Grzybów – Jackowice – Bogoria Dolna odcinek Jackowice – Bogoria Dolna znajdującą się w granicach administracyjnych Gminy Zduny. 
 17. Rozpatrzenie projektu Uchwały Rady Powiatu Łowickiego w sprawie powierzenia Gminie Kocierzew Południowy prowadzenia zadań publicznych Powiatu Łowickiego z zakresu zarządu drogą powiatową nr 2716E Różyce – Jasieniec odcinek Kocierzew Północny – Lipnice znajdującą się w granicach administracyjnych Gminy Kocierzew Południowy. 
 18. Rozpatrzenie projektu Uchwały Rady Powiatu Łowickiego w sprawie przyjęcia „Strategii Rozwoju Powiatu Łowickiego 2030”. 
 19. Rozpatrzenie projektu Uchwały Rady Powiatu Łowickiego w sprawie określenia zasad udzielania dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków lub znajdujących się w gminnej ewidencji zabytków, położonych na obszarze powiatu łowickiego. 
 20. Sprawozdanie Zarządu Powiatu Łowickiego z działalności w okresie między sesjami. 
 21. Sprawozdanie Przewodniczącego Rady Powiatu Łowickiego z działalności w okresie między sesjami.
 22. Wolne wnioski radnych i sprawy różne. 
 23. Zakończenie obrad LXI Sesji Rady Powiatu Łowickiego.

Wystawa “Bo liczy się pasja…”

Muzeum w Łowiczu zaprasza na wystawę “Bo liczy się pasja…” ze zbiorów łowickich kolekcjonerów.

Wernisaż w niedzielę 29 stycznia 2023 r. o godz. 15.00 (wejście od ul. 3 Maja – piwnice).

Po kilku latach przerwy Muzeum w Łowiczu ponownie gości zbiory łowickich kolekcjonerów. Wystawa jest eksponowana w zabytkowych, XVII w. piwnicach gmachu pomisjonarskiego. Architektura wnętrz, sceneria tajemniczości miejsca jest dodatkowym atutem towarzyszącym wystawie.

Prezentujemy:

 • rodzinne zbiory ekslibrisów bibliofila doktora Zygmunta Pągowskiego,
 • zdjęcia z dożynek w powiecie łowickim i inne z albumu rodzinnego,
 • sprzęt audio polskich firm (Diora, Fonica, Tonsil, Radmor),
 • znaczki, pocztówki i koperty filatelistyczne,
 • stare fotografie i dokumenty związane z Łowiczem,
 • monety z PRL,
 • etykiety spożywcze,
 • pamiątki związane z jednostką wojskową 3846 w Łowiczu,
 • prasę łowicką z okresu międzywojennego,
 • pocztówki i pamiątki związane z PTTK Łowicz
 • pamiątki związane z Marią Walewską,
 • dawną motoryzację,
 • pocztówki związane z Muzeum Polskim w Rapperswilu.

Wystawa czynna do 26 marca 2023 r.

 • plakat wystawa w muzeum

Warsztaty plastyczne

Muzeum w Łowiczu zaprasza dzieci wraz z rodzicami i dziadkami na niedzielne warsztaty plastyczne pt.: „Na szkle malowane – Babci i Dziadkowi podarowane”.

Niedziela 22 stycznia 2023 r.,  godz. 11.00 i 13.30.

Uczestnicy poznają ciekawą dziedzinę sztuki ludowej jaką jest garncarstwo, dowiedzą się jak ozdabiane były naczynia ceramiczne w regionie łowickim i wykonają malowaną dekorację na  ceramice  korzystając  z wzorów z dawnego Księstwa Łowickiego.

Warsztaty zbiegają się z obchodami Dnia Babci i Dnia Dziadka, będzie to doskonała okazja do wspólnego spędzenia czasu i przygotowania oryginalnego, samodzielnie wykonanego  prezentu. Mamy nadzieję że sprawią one Babciom i Dziadkom wiele radości z okazji ich święta.

Prosimy o przyniesienie przedmiotu ceramicznego do malowania (ramka, talerzyk, kubek, miseczka, filiżanka).

Muzeum zapewnia materiały papieroplastyczne.

Koszt wstępu 15 zł/os.

Obowiązują zapisy: tel. 46 837 39 28 wew. 36.

 

 • plakat warsztaty plastyczne