Aktualności 2022

Parkrun Łowicz

Parkrun Łowicz

Celem inicjatywy jest promocja aktywności fizycznej w formie, która jest dogodna dla uczestników oraz znoszenie barier w dostępie do sportu powszechnego. Dodatkowo, spotkania mają na celu integrację lokalnych społeczności oraz zaangażowanie społeczne mieszkańców.

Bezpłatne spotkania na dystansie 5 km przeznaczone dla każdego bez względu na wiek, rezultaty czy też kondycję, organizowane są w każdą sobotę o 9.00, przez cały rok na Błoniach w Łowiczu. 

Trasę można pokonać marszem, truchtem lub biegiem. 

Udział w parkrun jest niezwykle łatwy: wystarczy dokonać jednorazowej, bezpłatnej rejestracji w ramach parkrun, wydrukować kod uczestnika i pojawić się na starcie w sobotę rano. Nadany kod umożliwia udział we wszystkich lokalizacjach parkrun w Polsce i na świecie.

Wydarzenia Parkrun w Łowiczu organizowane są przez samych uczestników, którzy dbają o ich przebieg oraz bezpieczeństwo uczestników jako wolontariusze.

Istnieje także możliwość wsparcia Wydarzenia Parkrun jako wolontariusz. Fundacja wyda odpowiedni certyfikat.

Parkrun to globalna inicjatywa skupiająca miliony uczestników w kilkudziesięciu krajach na świecie. Spotkania organizowane są cyklicznie w ponad 2000 lokalizacjach na świecie. Łowicz do nich  dołączył we wrześniu 2022 r. Zapraszamy do udostępnienia tej informacji i skorzystania z dobrodziejstw akcji.

 - więcej o parkrun w Łowiczu:

https://www.parkrun.pl/parkmiejskilowicz/?fbclid=IwAR0lz_L9L4QIqrqGn9bYUZTBDX8wpGnw2mC2VU7KymJ-TD5pxewE_SOeY2w

- link do oficjalnego profilu na fb parkrun Park Miejski Łowicz, informacje na bieżąco

https://www.facebook.com/parkrunparkmiejskilowicz

- jednorazowa darmowa rejestracja :

https://www.parkrun.pl/register/?fbclid=IwAR3vGd3N2dAAhsmX8Fy7vWrePgX30ER1X79_Fvnc6BqgFC-KrjGXk4brJ7w

  • plakat parkrun

Cofnij