Powiat Łowicki

BIP

Data

5 marca 2021

Imieniny

Fryderyka, Adriana

Odnośniki

Wersja językowa

Odnośniki

Wyszukiwarka

Menu

Banery

oferta edukacyjna
stat.gov
pttk
geoportal
firmy w powiecie
pzdit
pcpr
autobusy
pbp

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera.

Banery

-
-
-
-
-

Odnośniki

Nawigacja

Stara strona » Biesiada Łowicka » VII Biesiada Łowicka » Wykonawcy » Gabriel Fleszar »

Treść strony


Gabriel Fleszar


  • -
  • -
  • -

Gabriel Amadeusz Fleszar urodził się 27 września 1979 roku w Złotoryi. Pierwszym zespołem Gabriela, w którym śpiewał i grał na gitarze, było pop - rockowe VETO. Zespół ten zdobył Grand Prix na Pierwszym Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Ekologicznej EKO'96 w Legnicy. 15 listopada  miała miejsce premiera debiutanckiego albumu Gabriela Fleszara. Płyta jest utrzymana w klimacie pop - rockowym z przewagą brzmienia rockowego. Wprawdzie nie jest to autorska płyta Gabriela Fleszara, jednakże najważniejszym jej elementem jest osobowość artysty i jego charyzmatyczny głos.Ukazały się CZTERY single zapowiadające cały album, tj. "Kroplą deszczu" (muz. Sławomir Sokołowski, sł. Aldona Dąbrowska), "Niespokojny", który jest utworem autorskim Gabriela Fleszara, "Bilet do nieba" (muz.Sławomir Sokołowski, sł. Aldona Dąbrowska), "Zatrzymaj mnie proszę" (muz. Karol Kus, sł. Ewa Brachun) oraz teledyski do piosenek "Kroplą deszczu" , "Bilet do nieba" i "Zatrzymaj mnie proszę".  Single zostały bardzo dobrze przyjęte przez słuchaczy i odniosły ogromny sukces na radiowych listach przebojów. Jednocześnie w październiku Gabriel rozpoczął zdjęcia do filmu Bogusława Lindy pt. "Sezon na leszcza", w którym jest odtwórcą  głównej roli męskiej. 
W roku 2000 Gabriel dał ponad 80 koncertów w całej Polsce. Rok 2001 to premiera filmu oraz drugiej płyty - "Niespokojny 2". Płytę promują dwa single "Nasza droga donikąd" oraz "Ciebie nie ma tu". Do obydwu tych utworów nakręcono teledyski.  

Źródło: www.biletdonieba.republika.pl

www.universalmusic.p

  • -
  • -
  • -

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.