Powiat Łowicki

BIP

Data

18 grudnia 2017

Imieniny

Bogusława, Gracjana

Odnośniki

Wersja językowa

Odnośniki

Wyszukiwarka

Menu

Banery

stat.gov
pttk
kalendarz
firmy w powiecie
pzdit
pcpr
autobusy
pbp
geoportal

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera.

Banery

-
-
-
-
-

Odnośniki

Nawigacja

Treść strony

Finał XII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach letnich Ziemia Łódzka 2006 zakończył się 19 lipca  w Stadninie Koni w  Walewicach, gdzie od 13 lipca trwały zmagania olimpijskie w Jeździectwie.
 
Do Walewic przybyła młodzież z całej Polski, by konkurować ze sobą w ujeżdżeniu, skokach przez przeszkody oraz wszechstronnym konkursie konia wierzchowego.

 

Organizatorami OOM są Ministerstwo Sportu, Województwo Łódzkie, Polski Komitet Olimpijski, Polska Federacja Sportu Młodzieżowego oraz Łódzka Federacja Sportu i Urząd Marszałkowski w Łodzi.

 

XII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w sportach letnich Ziemia Łódzka 2006 rozgrywana jest w następujących dyscyplinach: baseball Kutno 24-27 lipca, biathlon letni Kościelisko - Kiry 12-16 lipca, bieg na orientację, Spała 10-14 lipca, hokej na trawie k Łódź 25-30 lipca, hokej na trawie m łódź 24-30 lipca, jeździectwo Walewice 13-19 lipca, kajakarstwo górskie Drzewica 21-23 lipca, kajakarstwo klasyczne Bydgoszcz 10-13 sierpnia, kolarstwo mtb Sławno 31 lipca - 1 sierpnia, kolarstwo szosowe Stryków 13-16 lipca, kolarstwo torowe Łódź 8-11 sierpnia, lekka atletyka Łódź 24-28 lipca, łucznictwo, Zgierz 20-23 lipca, pięciobój nowoczesny Łódź 21-23 lipca, piłka nożna k Tomaszów mazowiecki 10-16 lipca, piłka nożna m Łódź 10-16 lipca, piłka siatkowa plażowa k Łódź 17-19 lipca, piłka siatkowa plażowa m Łódź 18-20 lipca, piłka wodna Łódź 10-12 lipca, pływanie Łódź 13-16 lipca, rugby Łódź 11-16 lipca, strzelectwo sportowe Starachowice, Warszawa 18-23 lipca, tenis łódź 15-21 lipca, triatlon, Stryków 29-30 lipca, wioślarstwo, Kruszwica 20-23 lipca, żeglarstwo Puck 16-20 sierpnia.

 

Za przeprowadzenie olimpijskich zmagań na Ziemi Łowickiej odpowiadała Stadnina Koni w Walewicach z Prezesem Henrykiem Warszawskim na czele i Ludowy Klub Jeździecki Gabon w Walewicach, któremu przewodniczy Cezary Dzierżek.

 

Medalami podczas uroczystego zakończenia Finału XII OOM w Walewicach zostali uhonorowani:

 

w kategorii Ujeżdżenie duże konie Mateusz Cichoń na koniu CANDLE LIGHT – Klub KJ LIDER; województwo śląskie, Aleksandra Sapała na koniu QUINSY van de Grundeval – Klub KJ “Pony Klub” Bartoszewo – województwo zachodniopomorskie, Wiktoria Siergiej na koniu UP DATE - Klub KJ bednarki – województwo warmińsko mazurskie

 

w kategorii Ujeżdżenie kuce Ewa Hamkało na koniu DERINO – Klub KJ Szumawa Bobrowiec – województwo mazowieckie, Anna Szlezinger na koniu PRINZ – Klub CWKS Legia Warszawa – województwo mazowieckie, Anastazja Lipski na koniu NANDO – Klub LKS DRAGON Nowielice – województwo zachodniopomorskie

Klasyfikacja medalowa w konkurencji Wszechstronnego Konkursu Konia Wierzchowego przedstawia się następująco

 

w kategorii  duże konie Joanna Pawlak na koniu DJENNE –S – klub AKU Thompson Wrocław - województwo dolnośląskie, Jerzy Lipkowski na koniu ROKOSZ – Klub ZKS Drzonków –  województwo lubelskie, Jagoda Smoleńska na koniu LUBLIN – klub SKJ Trawers Warszawa - województwo mazowieckie

 

w kategorii kuce Justyna Kamińska na koniu SPEED LIMIT – Klub Dominanta Kicin – województwo wielkopolskie, Natalia Wojdyła na koniu EGLES – Klub Dominanta Kicin – województwo Wielkopolskie, Małgorzata Kowala na koniu DOMINGO – klub ZSK Drzonków - województwo lubuskie

 

Ostatnią z konkurencji olimpijskich były skoki przez przeszkody, gdzie medale otrzymali:

 

w kategorii  (kuce) Piotr Kaliszuk na koniu BOLERO Klub   Przylep; województwo lubuskie, Krzysztof Okła na koniu BOSS  Klub KKJ Kielce; woj. Świętokrzyskie, Aleksandra Dąbkowska na koniu MILFORD DUSZKA  Klub SKJ Trawers Warszawa; woj. Mazowieckie

 

w kategorii Konie duże

Joanna Rosicka na koniu ILIAN  Klub JKS Brzózki; województwo zachodniopomorskie, Antonina Styczeń na koniu  BANITA  Klub JKS "Czanki" Międzyrzecze; województwo śląskie, Jowita Dziedzic  na koniu ILIVIA  Klub GLKS "Sokół"Damasławek; województwo wielkopolskie.

 

Olimpijczycy za swe osiągnięcia zostali uhonorowani nie tylko medalami wręczanymi przez przedstawiciela Ministerstwa Sportu – Jana Pośnika i pucharami Polskiego Związku Jeździeckiego oraz Starosty Łowickiego  ale również nagrodami rzeczowymi przekazanymi przez sponsorów.

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.