Powiat Łowicki

BIP

Data

8 marca 2021

Imieniny

Beaty, Jana

Odnośniki

Wersja językowa

Odnośniki

Wyszukiwarka

Menu

Banery

oferta edukacyjna
stat.gov
pttk
geoportal
firmy w powiecie
pzdit
pcpr
autobusy
pbp

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera.

Banery

-
-
-
-
-

Odnośniki

Nawigacja

Archiwum Starego Serwisu Inform. » 2005r. » październik 2005r. »

Treść strony


  • -

25.10.2005r.
W dniu 25 października br. na Ziemi Łowickiej gościli uczestnicy Międzynarodowego Forum Społecznego organizowanego przez Europejskie Centrum Współpracy Młodzieży w Toruniu oraz Federację The Experiment In International Living z siedzibą w USA.

  • -


18.10.2005r.
W sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Łowiczu, ul. 3 Maja 7 odbyło się spotkanie, tematem którego było: "Bazy i mapy Regionalnego Systemu Informacji Przestrzennej oraz ich dystrybucja przez łącza internetowe".

14.10.2005r.
Muzeum w Łowiczu zorganizowało wystawę  absolwentów Katedry Tkaniny Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi - "Tkanina Artystyczna". Ekspozycja zawiera prace Lidii Choczaj, Krystyny Górskiej, Elżbiety Kędzi, Mariusza Kowalskiego, Andrzeja Rajcha, Jolanty Rudzkiej-Habisiak, Małgorzaty Siwek i Bolesława Tomaszewskiego. Otwarcie wystawy nastąpiło w piątek 14 października 2005r. o godz. 17.00. Wystawa czynna będzie do 13 listopada 2005r.

  • -

13.10.2005r.
Starosta Powiatu Łowickiego - Cezary Dzierżek oraz Dyrekcja i Rada Pedagogiczna III Liceum Ogólnokrztałcącego im. Kardynała Prymasa Stefana Wyszyńskiego w Łowiczu zorganizowali uroczystość z okazji Powiatowego Dnia Edukacji Narodowej. Uroczystość odbyła się 13 października 2005r. o godz. 12.00. w budynku szkoły przy ul. Armii Krajowej.

  • -

12.10.2005r.
Uroczystości obchodów 80-lecia powstania Szkoły Rolniczej na Blichu oraz Dnia Edukacji Narodowej odbyły się w dniu 12 października br. W programie uroczystości było poświęcenie nowego sztandaru szkoły, część artystyczna poświęcona historii szkoły oraz wystąpienia związane z Dniem Edukacji Narodowej. Na uroczystości zaproszony został Starosta Łowicki - Cezary Dzierżek oraz dyrektorzy wydziałów Starostwa Powiatowego.

04.10.2005r.
W ramach partnerskiej współpracy trzech powiatów, młodzież z powiatu łowickiego, tatrzańskiego oraz kartuskiego uczestniczy w dniach 3 – 9 października br. w warsztatach regionalnych w powiecie tatrzańskim. Program pobytu przewiduje zarówno zwiedzanie atrakcji turystycznych Zakopanego jak i warsztaty z zakresu: ekologii, malarstwa na szkle i ceramice, śpiewu i tańca góralskiego, wizytę w Skansenie w Zubrzycy Górnej gdzie odbędą się zajęcia pn. „jak to z lnem było” i „od ziarna do chleba”. Uczestnicy programu wystąpią na Krupówkach na koncercie charytatywnym pn. „Głosy dla Hospicjów” w Dniu Hospicjum tj. 8 października. Z naszego powiatu w warsztatach uczestniczy dziewiętnastoosobowa grupa uczniów wraz z opiekunami ze szkół ponadgimnazjalnych: I LO, III LO, ZSP Nr 4, ZSP Nr 3, ZSP Nr 1, ZSP w Zduńskiej Dąbrowie oraz Zespołu Szkół Licealnych w Zdunach.

  • Uroki Zabostowa - Agnieszka Kosińska, kl. I


"Cudze chwalicie swego nie cenicie – walory przyrodnicze Ziemi Łowickiej". Oto kilka prac z powiatowego konkursu plastycznego o tematyce ekologicznej zorganizowanego przez Gimnazjum w Popowie. Konkurs adresowany był do młodzieży uczącej się w gimnazjach Powiatu Łowickiego.

01.10.2005r.
Fundacja Promocja Polskiej Sztuki Współczesnej im. Zofii i Romana Artymowskich i Muzeum w Łowiczu zorganizowały wystawę "Malarstwo Grzegorza Wróblewskiego i Litografia Bogumiły Owsiak", której otwarcie odbyło się 1 października 2005r. (sobota) o godz. 17.00 w Pałacyku gen. Klickiego, ul. Pałacowa 6 w Łowiczu. Wystawę można oglądać do 31 października po wcześniejszym uzgodnieniu z Działem Merytorycznym muzeum, tel. (46) 830 23 86. 

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.