Powiat Łowicki

BIP

Data

8 marca 2021

Imieniny

Beaty, Jana

Odnośniki

Wersja językowa

Odnośniki

Wyszukiwarka

Menu

Banery

oferta edukacyjna
stat.gov
pttk
geoportal
firmy w powiecie
pzdit
pcpr
autobusy
pbp

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera.

Banery

-
-
-
-
-

Odnośniki

Nawigacja

Stara strona » Biesiada Łowicka » VI Biesiada Łowicka » Wykonawcy » Stowarzyszenie Regionalne Wsi Urzecze "Łowiczanie" »

Treść strony


STOWARZYSZENIE REGIONALNE WSI URZECZE
"ŁOWICZANIE"  • -
  • -
  • -Dzisiejsze bogactwo folkloru łowickiego to efekt wielowiekowej odrębności i samodzielności terenu Księstwa łowickiego - dóbr prymasowskich.
 
W 1992 roku powstało Stowarzyszenie Regionalne Wsi Urzecze "Łowiczanie" propagujące walory regionalne wsi łowickiej. Skupia w swoim gronie wspaniałych śpiewaków, twórców sztuki ludowej (m.in. wycinankarstwa, bibułkarstwa) z Łowicza i okolic. Od 1994 roku organizacja ożywia skansen w Maurzycach poprzez prezentacje "Wesela Łowickiego" dla turystów z kraju i zagranicy.
 
Niecodzienność tego spektaklu polega na współuczestnictwie w nim również turystów. Turyści, niemal z całego świata przyjmowani są jako goście weselni muzyką łowicką, śpiewami gwarowymi, tańcami i potrawami regionalnymi. Na imprezie gościły grupy z Europy, Azji, Ameryki i Australii.
 
Stowarzyszenie prezentowało się na wielu przeglądach obrzędów, zwyczajów, gawęd i twórczości ludowej. Uhonorowane nagrodami na Ogólnopolskim Sejmiku Teatrów Wsi Polskiej w Tarnogrodzie.
 
Jest organizacją prawną, samodzielną. Stowarzyszenie wydało edycję kopert "z kogutkiem", kalendarza-plakatu, folderu "Łowiczanie", a także cztery edycje (31 wzorów) widokówek i kart okazjonalnych.
 
 
  • -
  • -
  • -

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.