Powiat Łowicki

BIP

Data

5 marca 2021

Imieniny

Fryderyka, Adriana

Odnośniki

Wersja językowa

Odnośniki

Wyszukiwarka

Menu

Banery

oferta edukacyjna
stat.gov
pttk
geoportal
firmy w powiecie
pzdit
pcpr
autobusy
pbp

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera.

Banery

-
-
-
-
-

Odnośniki

Nawigacja

Archiwum Starego Serwisu Inform. » 2005r. » luty 2005r. »

Treść strony


  • -

01.02.2005r.

We wtorek 1 lutego 2005 r. o godz. 16.00 w siedzibie Powiatowej Biblioteki Publicznej w Łowiczu została otwarta wystawa pt. "ŁOWICCY WYDAWCY I KSIĘGARZE". Prezentacja łowickich, zabytkowych kart pocztowych jest okazją do przypomnienia dorobku wydawniczego Romualda Oczykowskiego, Karola Rybackiego i Szyji Kronenberga. Eksponaty pochodzą ze zbiorów Edwarda Miziołka, Andrzeja Chmielewskiego i Jana Rucińskiego. Wystawa będzie czynna do marca.

  • -
07.02.2005r.
Starostwo Powiatu Łowickiego włączyło się w organizację projektu „Igrzyska Olimpijskie w Europejskiej Szkole”, którego założenia opierają się w głównej mierze na nawiązaniu współpracy pomiędzy młodzieżą pięciu państw: Włoch, Turcji, Czech, Łotwy oraz Polski. Ideą projektu jest ukazanie dorobku kulturowego poszczególnych narodów. Stwarza to zarazem okazję do rozpropagowania oraz promocji regionów, w których gości młodzież podczas partnerskich wizyt. W Powiecie Łowickim gościła grupa młodzieży (70 osób) w dniu 7 lutego 2005 roku. Na program pobytu złożyło się zwiedzanie Pałacu w Nieborowie, Parku w Arkadii i Muzeum w Łowiczu. W organizację pobytu włączyły się; Muzeum w Łowiczu, Łowicki Ośrodek Kultury, ZSP Nr 2 RCKU im. Tadeusza Kościuszki w Łowiczu oraz ZSP Nr 3 im. Władysława Reymonta w Łowiczu. Dla uczestników projektu wystąpiły nasze rodzime zespoły folklorystyczne -  „Blichowiacy” oraz „Koderki”. Dzięki uprzejmości firm z terenu Powiatu Łowickiego; Zakład Młynarsko-Piekarniczy "Jarzębowska i Społem" Sp. z o.o., Agros Nova Sp. z o.o. oraz Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska, możliwe było zorganizowanie "słodkiego poczęstunku" dla gości.

10.02.2005r.
W dniu 10 lutego 2005 roku o godz. 10:00 w siedzibie Starostwa Powiatowego w Łowiczu przy ul. 3 Maja 7 (sala konferencyjna) Stowarzyszenie Powiatów i Gmin Dorzecza Bzury zorganizowało szkolenie (seminarium) z zakresu: „Decyzje administracyjne w sprawach usuwania drzew i krzewów w świetle nowej ustawy o ochronie przyrody”.

  • -

18.02.2005r.
W dniu 18 lutego 2005 roku w Pałacu w Walewicach o godzinie 11.00 odbyło się spotkanie przedstawicieli Podregionu Północnego z Marszałkiem Województwa Łódzkiego - Stanisławem Witaszczykiem i Wicemarszałkiem - Zbigniewem Łuczakiem.

  • Pejzaż z drzewami, 1956, ,olej, płótno
  • Multiplied space IV, 1981, seriagrafia, collage
  • Poliformy CXXIII, Wielka śruba - Pejzaż, 1987, akryl, płótno
26.02.2005r.
W dniu 26 lutego 2005 roku Muzeum w Łowiczu otworzyło wystawę retrospektywną Zofii Artymowskiej w 5-tą rocznicę śmierci artystki - "Zofia Artymowska - Malarstwo i Grafika". Współorganizatorem ekspozycji jest Fundacja Promocja Polskiej Sztuki Współczesnej im. Zofii i Romana Artymowskich. Wystawa prezentowana będzie również w Pałacyku Klickiego przy ul. Pałacowej 6 i potrwa do 8 maja 2005r.

28.02.2005r.
W dniu 28 lutego 2005 roku o godz. 9:00 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Ło- wiczu przy ul. 3 Maja 7 odbyła się XXVI Sesja Rady Powiatu Łowickiego.

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.