Powiat Łowicki

BIP

Data

5 marca 2021

Imieniny

Fryderyka, Adriana

Odnośniki

Wersja językowa

Odnośniki

Wyszukiwarka

Menu

Banery

oferta edukacyjna
stat.gov
pttk
geoportal
firmy w powiecie
pzdit
pcpr
autobusy
pbp

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera.

Banery

-
-
-
-
-

Odnośniki

Nawigacja

Archiwum Starego Serwisu Inform. » 2004r. » październik 2004r. »

Treść strony

9-12.10.2004 KOMUNIKAT ŁÓDZKIEGO WOJEWÓDZKIEGO LEKARZA WETERYNARII
W dniach od 09 do 12 października 2004 r. (akcja jesienna) na terenie województwa łódzkiego, z wyłączeniem terenów zabudowanych i akwenów wodnych przeprowadzone będzie szczepienie lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie. Szczepienie będzie wykonane przy użyciu doustnej szczepionki umieszczonej we wnętrzu przynęty w kształcie kostki o wymiarach 4 cm x 4 cm x 1,2 cm, koloru zielono-brązowego o zapachu rybnym.Akcja szczepienia przeprowadzona będzie poprzez wyłożenie szczepionki z samolotu w ilości 20 dawek szczepionki na 1 km2.Dlatego też zwracam się z prośbą do Państwa o pozostawienie w spokoju przynęt ze szczepionką. Dotykanie przynęt ze szczepionką, branie ich do rąk powoduje w następstwie fakt nie podjęcia ich przez lisy, a to przekreśla zasadność prowadzonego szczepienia. W żadnym przypadku przynęta nie może być konsumowana przez ludzi. Stosowne informacje winny być przekazane dzieciom przez ich rodziców i opiekunów.W okresie trzech tygodni od daty wyłożenia szczepionki należy zachować spokój i ograniczyć w miarę istniejących możliwości zbieranie runa leśnego.
 Łódzki Wojewódzki Lekarz Weterynarii
 
 

20.10.2004r.

Konferencja  informacyjno-szkoleniowa pt. „Programy rolnośrodowiskowe – wyzwanie i szansa dla rozwoju rolnictwa regionu” odbędzie się 20 października br. o godz. 10.00 w gmachu Mazowieckiej Wyższej Szkoły Humanistyczno-Pedagogicznej w Łowiczu, przy  ul. Al. Sienkiewicza 1.Organizatorem konferencji jest  Starosta Łowicki – Cezary Dzierżek wspólnie z Krajowym Centrum Rolnictwa Ekologicznego w Radomiu oraz Mazowiecką Wyższą Szkołą Humanistyczno - Pedagogiczną w  Łowiczu. Konferencja skierowana jest do rolników zainteresowanych wdrażaniem przedsięwzięć rolnośrodowiskowych oraz zalesianiem gruntów rolnych. Jej głównym celem jest przedstawienie uczestnikom warunków i trybu udzielania przysługującej z tego tytułu pomocy finansowej. Na konferencję zostali zaproszeni rolnicy i samorządy terytorialne z gmin wiejskich i wiejsko-miejskich należących do powiatów: kutnowskiego, skierniewickiego i łowickiego.

 Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.