Powiat Łowicki

BIP

Data

5 marca 2021

Imieniny

Fryderyka, Adriana

Odnośniki

Wersja językowa

Odnośniki

Wyszukiwarka

Menu

Banery

oferta edukacyjna
stat.gov
pttk
geoportal
firmy w powiecie
pzdit
pcpr
autobusy
pbp

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera.

Banery

-
-
-
-
-

Odnośniki

Nawigacja

Stara strona » Biesiada Łowicka » V Biesiada Łowicka » Wykonawcy » Varsovia Manta »

Treść strony

VARSOVIA MANTA
       Grupa powstała w 1982 roku z inicjatywy trzech młodych muzyków związanych artystycznie <?XML:NAMESPACE PREFIX = O

z

naszym rodzimym środowiskiem folkowym:

Jacka Tratkiewicza

, Bogdana Kupisiewicza i Marka Kaima, oraz inspiratora muzycznego, boliwijskiego multi-instrumentalisty Ernesto Corteza.

      

W ciągu 18 lat działalności zespół koncertował w Rosji, Czechach, Słowacji, Rumunii, Ukrainie, Austrii, Niemczech, Szwajcarii, Włoszech, Watykanie, Lichtensteinie, Francji i Belgii.
      
      
Mimo, iż kojarzony jest z muzyką latynoamerykańską, z powodu pierwszych muzycznych fascynacji, od lat prowadzi ożywioną działalność wspierając renesans polskiego folkloru.

Współuczestnicząc w organizacji festiwali i koncertów promujących nasz folklor w kraju i zagranicą przybliża go swoją muzyką przede wszystkim młodym ludziom.

      
Dziś spotkanie z zespołem to swoista podróż muzyczna zarówno w czasie jak i w przestrzeni, od prekolumbijskiej Ameryki po Karpaty, Mazowsze i Kurpie. 

       Na repertuar zespołu składają się głównie opracowania polskiej muzyki ludowej z różnych regionów kraju, opatrzone własnymi tekstami, choć nie brak też utworów z Rumunii, Bułgarii, Słowacji, Ekwadoru czy Boliwii.

       Zespół ma na swoim koncie szereg nagrań radiowych i telewizyjnych, oraz ponad trzy i pół tysiąca koncertów podczas najciekawszych festiwali. 

 

 

  • -
  • -
  • -

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.