Powiat Łowicki

BIP

Data

5 marca 2021

Imieniny

Fryderyka, Adriana

Odnośniki

Wersja językowa

Odnośniki

Wyszukiwarka

Menu

Banery

oferta edukacyjna
stat.gov
pttk
geoportal
firmy w powiecie
pzdit
pcpr
autobusy
pbp

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera.

Banery

-
-
-
-
-

Odnośniki

Nawigacja

Stara strona » Biesiada Łowicka » VI Biesiada Łowicka » O Biesiadzie Łowickiej »

Treść strony

O BIESIADZIE ŁOWICKIEJ
  • -

      Miło nam poinformować Państwa, że 28 sierpnia 2005 roku odbędzie się VI „Biesiada Łowicka” - „Na Regionalną Nutę”.  Najlepszym miejscem na tego rodzaju spotkanie jest oczywiście Skansen Ziemi Łowickiej w Maurzycach. 
     
      Podczas Biesiady wystąpią zespoły reprezentujące różnorodną i bogatą kulturę różnych stron Polski. Na scenie w Maurzycach gościć będą  góralskie i kaszubskie kapele ludowe oraz zespoły z  Powiatu Łowickiego.

     
Wszyscy, którzy zechcą wziąć udział w tegorocznym święcie kultury ludowej będą mogli również podziwiać pracę twórców ludowych i zakupić jej efekty. W takim razie jeżeli  chcecie Państwo aby Wasze dzieci wiedziały cóż to takiego koło garncarskie, w jaki sposób powstają dzieła kowala, garncarza czy też wycinankarki powinni Państwo zawitać do Maurzyc wraz ze swoimi pociechami.

     
Skansen będzie można zwiedzić bryczką a zatem Milusińscy w Maurzycach będą mieli okazję na przeegzaminowanie wiedzy praktycznej dziadka lub babci. W tym roku, podobnie jak w czasie poprzednich Biesiad, najmłodsi zasypią swoich dziadków pytaniami o to, co zobaczą w zabytkowych chatach. Na szczęście dziadkowie pamiętają wiele i chętnie opowiadają wnukom o codziennym życiu, które wiedli kilkadziesiąt lat temu. Po takiej wycieczce lektura „Nocy i dni” Dąbrowskiej czy „Chłopów” Reymonta to czysta przyjemność.

     
Wzorem lat ubiegłych przygotowaliśmy niezwykle atrakcyjne konkursy z cennymi nagrodami. Serdecznie zapraszamy.
 
  • Mapka dojazdu do Skansenu w Maurzycach

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.