Aktualności 2024

Powiatowa Majówka Jazzowa - koncert Wojciech Konikiewicz & Metaquartet

Serdecznie zapraszamy na Powiatową Majówkę Jazzową połączoną z koncertem Wojciecha Konikiewicza & Metaquartet.  

Metaquartet to zespół założony przez Wojciecha Konikiewicza na początku lat 90. W jego skład weszli wówczas czołowi muzycy polskiej sceny jazzowej - saksofonista Michał Kulenty, kontrabasista Zbigniew Wegehaupt i perkusista Cezary Konrad.
Od tego czasu formacja z powodzeniem występuje w polskich i europejskich klubach, a także na międzynarodowych festiwalach (m.in. Jazz nad Odrą, Jazz na Starówce, Jazz na Hranicy).
Ciągła ewolucja grupy, przez którą przewinęło się wielu wybitnych artystów jest konsekwencją zawartej w jej nazwie, śmiałej artystycznej wizji lidera poszukującego inspiracji w jazzie, muzyce etnicznej, elektronicznej a nawet współczesnej.
W Łowiczu wystąpi najnowsza odsłona Metaquartetu, oparta na gwiazdach polskiego jazzu - na saksofonach i flecie  Mariusz Mielczarek, na kontrabasie Marcin Lamch,na perkusji Cezary Konrad - w zespole od samego początku. Wojciech Konikiewicz zagra na fortepianie elektrycznym, organach i syntezatorach.
W programie - oryginalne, w tym także premierowe kompozycje lidera, który tak mówi o tym intrygującym projekcie:

Dla mnie Metaquartet to idea wychodząca z jazzu, ale również ... przekraczająca go. Od czasów Coltrane'a ciągłym wyzwaniem jest formuła kwartetu odpowiadająca swojemu czasowi. Staramy się mu sprostać. Artyści tworzący ten zespół są wyjątkowi - mają na koncie setki nagranych płyt, koncerty na całym świecie, nagrody i czołowe pozycje w różnych ankietach oraz działalność pedagogiczną. Jestem szczęśliwy, że będziemy mogli zaprezentować naszą, autorską muzykę łowickiej publiczności, o której mam jak najlepsze zdanie - tworzy ona wyjątkowy i optymalny klimat. Tym chętniej zaprezentujemy jej nasze poszukiwania twórcze w tym, jakże niezwykłym miejscu - piwnicy Muzeum."

 

𝟒.𝟎𝟓.𝟐𝟎𝟐𝟒, 𝐠𝐨𝐝𝐳.𝟏𝟗:𝟎𝟎. 𝐏𝐢𝐰𝐧𝐢𝐜𝐚 𝐌𝐮𝐳𝐞𝐮𝐦 𝐰 Ł𝐨𝐰𝐢𝐜𝐳𝐮.
𝐍𝐢𝐞 𝐦𝐨𝐳̇𝐞 𝐖𝐚𝐬 𝐭𝐚𝐦 𝐳𝐚𝐛𝐫𝐚𝐤𝐧𝐚̨𝐜́! 𝐙𝐚𝐩𝐫𝐚𝐬𝐳𝐚𝐦𝐲!! 

Partnerem wydarzenia jest Muzeum w Łowiczu.


 

  • Plakat_jazz_koncert_

Cofnij