Aktualności 2023

Noc Bibliotek

Przed nami 9. Noc Bibliotek pod hasłem ,,Absurd nie czytać". Powiatowa Biblioteka Publiczna im. ks. prał. Stefana Wysockiego w Łowiczu także włącza się w tę ogólnopolską akcję już po raz trzeci. Dla naszych czytelników przygotowaliśmy wiele atrakcji.

Rozpoczynamy o godz. 12.00 od seansu dla dzieci ,,Pamiętniki Tatusia Muminka". To polska koprodukcja na podstawie książek Tove Jansson. Sentymentalna gratka dla nieco starszych i coś całkowicie odmiennego dla młodych widzów, którzy mogą poznać Muminki na nowo.

Kategoria wiekowa: 5+, reżyseria: Ira Carpelan, kraj i rok produkcji: Finlandia/Polska 2021, czas trwania: 74 min, wersja językowa: dubbing.

O godz. 14.00 zapraszamy na Rodzinny turniej wiedzy Omnibus, do którego mogą zgłosić się drużyny liczące od 2 do 5 osób. Zapraszamy dzieci i młodzież z rodzicami lub opiekunami. Przygotowaliśmy zagadki dla całej rodziny. Do wygrania nagrody rzeczowe. Aby zgłosić się do naszego Omnibusa należy wypełnić Formularz zgłoszeniowy i dostarczyć go do siedziby biblioteki do 2 października 2023 r.  Regulamin Turnieju oraz Formularz zgłoszeniowy dostępne są stronie internetowej Biblioteki www.pbplowicz.pl.

O godz. 15.30 wyświetlimy film familijny ,,Moja mama gorylica”. To animowana adaptacja znanej w Polsce książki Fridy Nilsson. Film o miłości, empatii i trosce o słabszych.

Kategoria wiekowa: 5+, reżysera: Linda Hambäck, kraj i rok produkcji: Szwecja, Norwegia, Dania 2021, czas trwania: 75 min, wersja językowa: dubbing.

Na filmy obowiązują zapisy pod nr telefonu: 46 837 38 74.

Ponadto zapraszamy na jesienne warsztaty plastyczne oraz wymianę roślin doniczkowych. Zachęcamy do przyjścia ze swoim ulubionym cytatem literackim.

Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny.

Tego dnia Biblioteka czynna w godz. 12.00-18.00.

  • plakat Noc Bibliotek

Cofnij