Aktualności 2023

XII Edycja Narodowego Czytania.

XII NARODOWE CZYTANIE W POWIECIE ŁOWICKIM

Powiatowa Biblioteka Publiczna im. ks. prał. Stefana Wysockiego w Łowiczu zaprasza na XII Narodowe Czytanie oraz koncert kwartetu smyczkowego „Etnosomnia" w najbliższą niedzielę, 10 września o godz. 15.00 na dziedziniec łowickiego Muzeum. Fragmenty ,,Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej będą czytać osoby znane z życia publicznego miasta, powiatu i regionu. Lekturze towarzyszyć będzie koncert muzyki klasycznej i filmowej w wykonaniu kwartetu smyczkowego ,,Etnosomnia” w składzie: Weronika Mońka- Chwała (skrzypce), Paulina Krakowian- Biernacka (skrzypce), Magdalena Szczebiot (altówka) oraz Marzena Masłowska (wiolonczela).

Zespół ,,Etnosomnia” to cztery kreatywne osobowości, zainspirowane muzyką etno/folk/jazz. Laureatki wielu prestiżowych ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów muzycznych, współpracowały z wieloma orkiestrami oraz wybitnymi solistami i muzykami. Artystki mają na swoim koncie również nagrania teatralne i telewizyjne oraz nagrania muzyki do filmów.

Wszyscy, którzy przyjdą z własnym egzemplarzem ,,Nad Niemnem”, będą mogli złożyć na nim pamiątkowy stempel.  W razie niepogody zapraszamy do sali barokowej Muzeum w Łowiczu.

 

Wstęp na wydarzenie jest wolny.

 

  • Plakat

Cofnij