ZSP Nr 4 w Łowiczu

  • logo NASK
  • logo Ministerstwa Cyfryzacji
  • logo OSE

Tytuł projektu - Szkolne Pakiety Multimedialne Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej (OSE).

Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 4 w Łowiczu otrzymało w 2021 roku 50 zestawów Szkolnych Pakietów Multimedialnych OSE. W skład pakietu wchodzi tablet Blow PlatinumTAB10 4G V1 wraz z usługą mobilnego dostępu do internetu, klawiatura bez przewodowa z etui, rysik. Szkolne Pakiety Multimedialne OSE zostały ufundowane przez Państwowy Instytut Badawczy NASK poprzez operatora Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej ich wartość wyniosła 48.523,50 zł.

Szkolne Pakiety Multimedialne OSE stanowią formę wsparcia dla szkół, realizowaną przez Ministra Cyfryzacji, w uzgodnieniu z Ministerstwem Edukacji Narodowej, za pośrednictwem NASK PIB, udzieloną w ramach projektu budowy Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej. NASK PIB, jako operator OSE, został na mocy Ustawy o Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej uprawniony do nieodpłatnego wyposażenia szkół w sprzęt komputerowy i inne urządzenia multimedialne, a także do zapewnienia szkołom usługi bezprzewodowego dostępu do Internetu wraz z niezbędnymi urządzeniami umożliwiającymi korzystanie z tych usług oraz oprogramowaniem.

Ten nowy sprzęt będzie stanowić pomoc dla uczniów i nauczycieli, przyczyni się do usprawnienia procesu edukacji cyfrowej, dostępu do treści edukacyjnych w sieci, a w razie takiej konieczności do realizacji zdalnego nauczania.

Link do strony szkoły: „Szkolne Pakiety Multimedialne OSE” dla łowickiego Ekonomika | ZSP nr 4 w Łowiczu (zsp4.lowicz.pl)