Aktualności 2022

Wystawa malarstwa Agnieszki Kopczyńskiej

Muzeum w Łowiczu zaprasza na wystawę malarstwa Agnieszki Kopczyńskiej "Moje... poszukiwania, inspiracje, emocje". Wernisaż 4 września 2022 r. o godz. 14. Wystawa czynna do 9 października 2022 r.

Agnieszka Kopczyńska, rodowita łowiczanka, z zawodu jest prawnikiem, ale malarstwem pasjonuje się od dziecka. Maluje głównie pejzaże, ale fascynują ją również konie, ptaki, kwiaty, akt. Posługuje się wieloma technikami malarskimi – akwarela, akryl, olej, tusz, stosuje techniki mieszane oraz pastel suchy na różnego rodzaju podłożach. Doskonale oddaje nimi atmosferę nostalgii, tajemnicy, magii. Związana była ze Stowarzyszeniem Plastyków Amatorów przy Łódzkim Domu Kultury, Stowarzyszeniem Marynistów Polskich Oddział Warszawski, Pracownią Plastyczną przy Domu Kultury Praga Południe oraz Pracownią Plastyczną Lidii Włodarskiej-Zdzieszyńskiej. Zdobyła II nagrodę w Skierniewickim Ogólnopolskim Biennale „Pejzaż Ojczysty Zabytki w Krajobrazie” (2006). Swoje prace prezentowała na wielu wystawach indywidualnych oraz zbiorowych, organizowanych przez instytucje kultury głównie na terenie województw łódzkiego i mazowieckiego, np. w Łowiczu, Warszawie, Łodzi, Skierniewicach, Grodzisku Mazowieckim, Bolimowie, Nieborowie, Zdunach, Brzezinach, Pałacu w Walewicach, Pałacu w Sannikach. W łowickim muzeum jest to jej druga wystawa – pierwsza miała miejsce w 2017 r. i była wspólną prezentacją z ceramiką artystyczną Jadwigi Dębskiej.

 

O sobie:

Malarstwo towarzyszy mi odkąd pamiętam. Moje obrazy tworzę w różnych technikach. Tematyką jest przede wszystkim przyroda, człowiek, zwierzęta. Główne inspirację czerpię z tego, co mnie otacza, co najbliższe, bardzo lubię malować w plenerze. Większość moich prac kręci się wokół realizmu. Część to impresje powstałe w plenerze, jako notatki z miejsc, w których byłam. Czasem na podstawie tych notatek powstają odrębne obrazy. Jestem w dużej mierze samoukiem, choć w różnych okresach życia i tworzenia byłam związana ze stowarzyszeniami i pracowniami artystycznymi.

  • plakat wystawa malarstwa

Cofnij