aktualności 2022

XIX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

Maj to ulubiony miesiąc bibliotekarzy. Obchodzimy wtedy swoje święto, ale przede wszystkim jest Tydzień Bibliotek, który przypada od 8 do 15 maja. Tegoroczne hasło XIX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek  to ,,Biblioteka- świat w jednym miejscu’. To dobra okazja by wziąć udział w wydarzeniach, które z tej okazji przygotowaliśmy.

Rozpoczynamy już 6 maja br. od spotkania z panią Moniką Kamińską. To historyczka sztuki i archeolożka, która przedstawi historię krypt w łowickiej katedrze. Ostatnio zostały one udostępnione dla zwiedzających, warto zatem posłuchać wykładu pani Moniki Kamińskiej, która opowie o  prowadzonych tam badaniach i odkryciach. Zapraszamy do Piwnicy Muzeum o godz. 16.30.

W poniedziałek, 9 maja br. zostanie otwarta wystawa obrazów pani Bogumiły Jagody. Malarka pochodzi  z Łowicza, tworzy obrazy pobudzające wyobraźnię, baśniowe i fantastyczne. To pierwsza wystawa artystki, zapraszamy do Powiatowej Biblioteki Publicznej o godz. 16.30.

W środę, 11 maja br. zaplanowaliśmy coś dla młodszych czytelników. Odbędzie się  spotkanie autorskie z panem Pawłem Beręsewiczem, autorem powieści, opowiadań i wierszy dla dzieci. W swoich zbiorach posiadamy tytuły tego autora, które są chętnie wypożyczane. Spotkanie rozpocznie się o godz. 12.30. Będzie możliwość  zakupu książek autora.

Natomiast w czwartek po raz kolejny odwiedzi nas pani Agnieszka Kopczyńska, powiatowa rzeczniczka praw konsumenta. Tym razem opowie o umowach, które zawieramy poza przedsiębiorstwem. Co powinno się znaleźć w takiej umowie i na co uważać dowiemy się już 12 maja br. o godz. 13.00.

  • plakat Tygodnia Bibliotek
  • plakat Monika Kamińska
  • Wystawa malarstwa B. Jagoda

Cofnij