aktualności 2021

Łowicki weekend z historią

Już w sobotę prawdziwa dawka historycznych emocji

Na Starym Rynku w Łowiczu odbędzie się wielka inscenizacja historyczna ,która przeniesie widzów w okres września 1939. Członkowie stowarzyszeń historycznych ukażą wydarzenia jakie miały miejsce w " grodzie pelikana" na od końca sierpnia 1939 do końca września 1939. Będzie można zobaczyć prawdziwe perełki w zakresie sprzętu wojskowego m.in czołgi niemieckie panzer I i II oraz polska tankietka TKS. W trakcie inscenizacji będzie można usłyszeć utwory m.in z serialu " Polskie drogi" czy też utwory muzyczne skomponowane przez Pana Michała Lorenca.

W niedzielę zapraszamy na teren ZSP nr 1 przy ulicy Podrzecznej 30 gdzie w godzinach 10:30 - 14:30 będzie można z bliska obejrzeć całość sprzętu użytego w inscenizacji oraz będzie doskonała okazja "zamienienia kilku zdań" z rekonstruktorami.

W weekend będzie też coś dla pasjonatów sportu.

Na stadionie Pelikana Łowicz przy ul. Starzyńskiego odbędzie się ostatni mecz WKS10PP przed własną publicznością. Dziesiątacy podejmą zespół mistrza Polski 2019 i 2020 RETRO LIGI- drużynę Lechii Lwów (Dzierżoniów)

Wejście na mecz to paczka karmy dla psów. Całość karmy zostanie przewieziona po meczu do łowickiego schroniska. Mecz rozpocznie się o godzinie 16:00.

W trakcie weekendu będziemy gościć ekipę programu TVP Historia - "Wojownicy czasu"

 

Sobota

Inscenizacja Łowicz 1939- bitwa nad Bzurą
Stary Rynek - godz 20:30

Niedziela
ZSP nr 1 , ul. Podrzeczna 30 ,
godz 10:30 do godz 14:30
wystawy sprzętu wojskowego, prezentacje grup historycznych

Jedyna , niepowtarzalna okazja by porozmawiać z członkami grup historycznych i wykonać pamiątkowe zdjęcia sprzętu wojskowego okresu początków wojny

Mecz retro
WKS 10PP Łowicz vs Lechja Lwów (Dzierżoniów)
Stadion KS Pelikan Łowicz, godz 16:00, ul. Starzyńskiego
Wstęp-bilet- paczka karmy dla schroniska

  • plakat

Cofnij