Aktualności 2021

Wojewódzki konkurs - „Weekend na wsi"

Szanowni Państwo,

przypominamy, że trwa wojewódzki konkurs pn. „Weekend na wsi”. Główną ideą konkursu jest popularyzacja wypoczynku na obszarach wiejskich województwa łódzkiego i promocja wsi jako miejsca do życia i rozwoju zawodowego. Przedsięwzięcie ma na celu zwrócenie uwagi turystów na szerokie możliwości, jakie stwarzają obszary wiejskie.

W tegorocznej edycji konkursu udział mogą wziąć właściciele gospodarstw agroturystycznych oraz właściciele obiektów świadczących usługi turystyczne na obszarach wiejskich województwa łódzkiego. 

Wojewódzki konkurs ,, Weekend na wsi”  podzielony został na trzy kategorie tematyczne:

I kategoria: „Tradycyjne gospodarstwo agroturystyczne” - czyli czynne gospodarstwo rolne, w którym turystom są oferowane usługi noclegowe oraz inne aktywności rekreacyjne związane z funkcjonowaniem tego gospodarstwa;

II kategoria: „Obiekt noclegowy na obszarach wiejskich” - czyli obiekt, w którym turystom oferowane są różne formy wypoczynku odbywające się na obszarach wiejskich, wykorzystując ich zasoby i walory. Obiekt prowadzi działalność turystyczną, która nie jest związana z gospodarstwem rolnym;

III kategoria: „Dzień pełen atrakcji na wsi” - czyli obiekt, w którym świadczone są usługi turystyczne bądź miejsce promujące turystykę na wsi, gdzie turystom oferowany jest  jednodniowy pobyt z wykorzystaniem przygotowanych przez właścicieli atrakcji, bez możliwości noclegu.

Termin nadsyłania zgłoszeń do konkursu mija 15 lipca 2021 roku.

Zwracamy się z uprzejmą prośbą o rozpowszechnienie tej inicjatywy na  Państwa obszarze i zachęcenie właścicieli gospodarstw agroturystycznych i obiektów turystycznych do wzięcia udziału w konkursie.

Dla laureatów przewidziano atrakcyjne nagrody finansowe w każdej z trzech kategorii:

I miejsce – 5 000,00 zł

II miejsce – 4 000,00 zł

III miejsce – 3 000,00 zł

Do konkursu można zgłosić się w szybki sposób poprzez wypełnienie elektronicznego formularza dostępnego na stronie: https://elodzkie.pl/ankiety/konkurs-pn-weekend-na-wsi

lub w sposób tradycyjny poprzez pobranie, wydrukowanie, wypełnienie i wysłanie formularza wraz z pozostałymi dokumentami na adres siedziby Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego (al. Piłsudskiego 8, 90-051 Łódź).

Udział w konkursie to  doskonała okazja do wypromowania i zachęcenia do skorzystania z ofert turystycznych lokalnych obiektów i gospodarstw.

Wszystkie niezbędne informacje dostępne są na stronach internetowych:

www.lodzkie.pl / www.lodzkie.ksow.pl


 

Szanowni Państwo,

Województwo Łódzkie - Jednostka Regionalna Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich z przyjemnością informuje, że organizuje wojewódzki konkurs pn. „Weekend na wsi”.

Główną ideą konkursu jest popularyzacja wypoczynku na obszarach wiejskich województwa łódzkiego i promocja wsi jako miejsca do życia i rozwoju zawodowego. Przedsięwzięcie ma na celu zwrócenie uwagi turystów na szerokie możliwości, jakie stwarzają obszary wiejskie.

Wszystkie niezbędne informacje dostępne są na stronach internetowych:

www.lodzkie.pl / www.lodzkie.ksow.pl

  • Plakat
  • Zaproszenie

Cofnij