Powiat Łowicki

BIP

Data

8 sierpnia 2020

Imieniny

Cypriana, Dominika

Odnośniki

Wersja językowa

Odnośniki

Wyszukiwarka

Menu

Banery

oferta edukacyjna
stat.gov
pttk
geoportal
firmy w powiecie
pzdit
pcpr
autobusy
pbp

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera.

Banery

-
-
-
-
-

Odnośniki

Nawigacja

Podstrony » KORONAWIRUS »

Treść strony

 • Obsługa interesantów Starostwa Powiatowego w Łowiczu -1
 • BELKA
 • 91635657_3165517437007456_6473102222921039872_o
 • BELKA
 • 0001 (5)
 • BELKA
 • ulotka z QR_stan epidemii_v.ostateczna_22_03
 • BELKA
 • BELKA

Komunikat Wydziału Komunikacji Starostwa Powiatowego w Łowiczu.


Wydział Komunikacji informuje, że w przypadku gdy pozwolenie czasowe traci swoją ważność (30 dni od daty rejestracji pojazdu) należy się skontaktować telefonicznie z pracownikiem Wydziału w celu zdalnego przedłużenia dotychczasowego dokumentu w systemie CEP.

 • BELKA

Zalecenia konsultanta krajowego w dziedzinie chorób zakaźnych i Prezesa Polskiego Towarzystwa Epidemiologów I Lekarzy Chorób Zakaźnych z dnia 15-03-2020.

 • BELKA

Przypominamy, że w związku z obowiązującym w Polsce stanem zagrożenia epidemicznego, od dnia 14 marca br. do odwołania zakazane jest organizowanie dużych zgromadzeń. Zakaz nie dotyczy zgromadzeń, w których liczba uczestników wynosi nie więcej niż 50 osób, wliczając w to organizatora i osoby działające w jego imieniu.

Apelujemy, by w sposób odpowiedzialny, z poczuciem troski o wspólne zdrowie, stosować się do obowiązujących obecnie przepisów prawa.

 • BELKA

Komunikat Starosty Łowickiego w sprawie tymczasowego zawieszenia działalności punktów nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego w związku z zagrożeniem COVID-19.

Z uwagi na względy bezpieczeństwa Starosta Łowicki informuje, że od dnia 18.03.2020 r. do odwołania nieodpłatna pomoc prawna oraz nieodpłatne poradnictwo obywatelskie na terenie powiatu łowickiego są świadczone telefonicznie.
Dla osób chcących skorzystać z telefonicznej nieodpłatnej pomocy prawnej lub nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego zostanie wdrożony system udzielania pomocy prawnej za pośrednictwem środków porozumiewania się na odległość.
W celu skorzystania z telefonicznej pomocy prawnej lub poradnictwa obywatelskiego zainteresowana osoba proszona jest o kontakt pod numerem telefonu: 046 854-94-74.


Chcąc skorzystać z telefonicznej nieodpłatnej pomocy prawnej lub nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego należy:

 1. ustalić termin porady telefonicznej dzwoniąc pod numer telefonu 046 854 94 74;
 2. na adres dorota.kirei@powiatlowicki.pl przesłać wniosek o uzyskanie nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego za pośrednictwem środków porozumiewania się na odległość, zawierający oświadczenie, że nie jesteś w stanie ponieść kosztów odpłatnej pomocy prawnej;
 3. czekać na telefon o wyznaczonej godzinie. Porada będzie udzielona tylko pod warunkiem przesłania ww. wniosku.

W związku z powyższym wcześniejszy Komunikat dotyczący zawieszenia porad w punktach nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego od dnia 16.03.2020 r. jest nieaktualny.
Wniosek w formie edytowalnej mogą Państwo pobrać poniżej.

 • BELKA
 • 16442
 • BELKA

Szanowni Państwo,
Informujemy, iż w związku z zagrożeniem zakażenia koronawirusem, opierając się na opinii Związku Powiatów Polskich, w celu ograniczenia liczby klientów Wydziału Komunikacji Starostwa Powiatowego w Łowiczu, od dnia 16 marca 2020 r. zawieszone zostanie - do odwołania – wymierzanie kar z tytułu niedokonania w 30 – dniowym terminie rejestracji pojazdu sprowadzonego z innego kraju Unii Europejskiej albo niezgłoszenie w takim samym terminie nabycia lub zbycia pojazdu zarejestrowanego w kraju.
Oznacza to, że od dnia 16 marca br. nie będą wymierzane kary obowiązujące od 1 stycznia 2020 r.
O odwołaniu tej decyzji mieszkańcy Powiatu Łowickiego zostaną niezwłocznie poinformowani.

Jednocześnie przypominamy, że prawo jazdy można odebrać za pośrednictwem operatora pocztowego, należy tylko we wniosku zaznaczyć taki sposób jego przekazania.

 • BELKA

Komunikat Starosty Łowickiego w sprawie tymczasowego zawieszenia działalności punktów nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego.

 • 16443

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.