Powiat Łowicki

BIP

Data

8 marca 2021

Imieniny

Beaty, Jana

Odnośniki

Wersja językowa

Odnośniki

Wyszukiwarka

Menu

Banery

oferta edukacyjna
stat.gov
pttk
geoportal
firmy w powiecie
pzdit
pcpr
autobusy
pbp

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera.

Banery

-
-
-
-
-

Odnośniki

Nawigacja

Podstrony » PROW 2014-2020 »

Treść strony

  • www — kopia

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: 
Europa inwestująca w obszary wiejskie”

Operacja pn. „Łowickie Żniwa - od ziarna do chleba” współfinasowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu II Pomocy Technicznej „Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. 
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

 

Cel przedsięwzięcia: Celem przedsięwzięcia jest popularyzacja ludowych umiejętności rękodzielniczych oraz kultury ludowej. Dzięki temu zwiększy się zakres wiedzy dotyczący regionalnych tradycji ludowych i sposobów ich kultywowania. Spotkanie się różnych środowisk umożliwi wymianę doświadczeń, dobrych praktyk oraz tworzenie partnerstw  rękodzielników, twórców ludowych, organizacji pozarządowych oraz jednostek samorządu terytorialnego. Takie działanie spowoduje impuls do rozwijania i wdrażania rozmaitych  inicjatyw na rzecz rozwoju obszarów wiejskich.

Przewidywane efekty przedsięwzięcia: Efektem realizacji przedsięwzięcia będzie aktywizacja mieszkańców oraz zapoznanie z historią i kulturą ludową osób spoza regionu uczestniczących w wydarzeniu. Wymiana doświadczeń dotyczących działalności podejmowanych na rzecz rozwoju lokalnych społeczności, spowoduje możliwość wspólnych inicjatyw służących aktywizacji środowiska i działań skutkujących kultywowaniem tradycji ludowych.

Działanie: Ułatwianie wymiany wiedzy pomiędzy podmiotami uczestniczącymi w rozwoju obszarów wiejskich oraz wymiana i rozpowszechnianie rezultatów działań na rzecz tego rozwoju. 

Priorytet: Wspieranie włączenia społecznego, ograniczania ubóstwa i rozwoju gospodarczego na obszarach wiejskich.

Cel KSOW: Zwiększenie udziału zainteresowanych stron we wdrażaniu inicjatyw na rzecz rozwoju obszarów wiejskich.

 

Informujemy, że istnieje możliwość zarejestrowania się jako Partner KSOW w bazie partnerów! Można to zrobić na stronie internetowej KSOW. Zachęcamy do odwiedzenia portalu internetowego www.ksow.pl

 

 

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.