Powiat Łowicki

BIP

Data

23 września 2020

Imieniny

Bogusława, Tekli

Odnośniki

Wersja językowa

Odnośniki

Wyszukiwarka

Menu

Banery

oferta edukacyjna
stat.gov
pttk
geoportal
firmy w powiecie
pzdit
pcpr
autobusy
pbp

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera.

Banery

-
-
-
-
-

Odnośniki

Nawigacja

Główna News'owa » 2014 »

Treść strony

V Rajd Rowerowy Szlakiem Książęcym


W niedzielę 18 maja już po raz piąty odbył się rajd rowerowy szlakiem „Książęcym”. Rajd zorganizowany został przez Centrum Kultury, Turystyki i Promocji Ziemi Łowickiej oraz łowicki oddział PTTK.

Na rajd rozpoczynający się przed Muzeum w Łowiczu, stawiło się 140 cyklistów, którzy wyruszyli punktualnie o 10.30 na trasę rajdu prowadzącą przez Zielkowice – Arkadię – Mysłaków - Nieborów gdzie pod Pałacem Radziwiłłów kończy się wytyczony szlak.

Po pokonaniu planowanego dystansu, cykliści udali się do gospodarstwa agroturystycznego „Ranczo w Noego” w piaskach, by tam zjeść ciepłą kiełbaskę z ogniska, napić się herbaty oraz odpocząć. Następnie przyszedł czas na konkursy: jazda slalomem na rowerze, rzut oponą rowerową oraz questy czyli odkrywanie dziedzictwa miejsc poprzez kierowanie się informacjami zawartymi w wskazówkach. Zawodnicy docierali do kolejnych miejsc na trasie poprzez rozwiązywanie rebusów (questów) wyszukanych w terenie. Na końcu szlaku czekała nagroda w formie wypełnionej słodkościami skrzyneczki oraz pieczątki, która potwierdza przebycie całej trasy.


"Łowickie integruje i zachwyca – tematyczne szlaki rowerowe i spływy kajakowe"

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie. Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 413 oś 4 LEADER „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju”. Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

 

wstecz

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.