Powiat Łowicki

BIP

Data

8 marca 2021

Imieniny

Beaty, Jana

Odnośniki

Wersja językowa

Odnośniki

Wyszukiwarka

Menu

Banery

oferta edukacyjna
stat.gov
pttk
geoportal
firmy w powiecie
pzdit
pcpr
autobusy
pbp

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera.

Banery

-
-
-
-
-

Odnośniki

Nawigacja

Podstrony » Wakacje - Nieborów »

Treść strony

  • -
    < powiększ >


4 lipca, Nieborów, godz. 10.00

"Orszak Królowej Róży" – dzieci w wieku 10-16 lat
W nieborowskim ogrodzie  jest mnóstwo kwiatów, warzyw, drzew ozdobnych i owocowych, które uprawiane są na ziemiach polskich od kilkuset lat . Za królową kwiatów uznawana jest róża i to właśnie jej poświęcimy zajęcia. Na podstawie starych spisów inwentarzowych będziemy badać, które  z roślin są najstarsze i spróbujemy wyobrazić sobie, jak wyglądał ogród dawniej. Przygotujemy też krótkie przedstawienie  w ogrodowym Amfiteatrze, oczywiście z roślinami w rolach głównych.
Koszt: 12 zł/os


18 lipca, Nieborów, godz. 10.00

"Tajemnice starej księgi" - dzieci w wieku 10-16 lat
Przygoda z książką może być niesamowitą podróżą po odległych czasach. Przekonacie się o tym podczas zajęć wakacyjnych. Na warsztatach dowiemy się jakie czynności wykonywał średniowieczny skryba, a jakie zadania należały do kancelisty. Zobaczycie, że odczytywanie średniowiecznego pisma nie jest trudne, jeżeli posiądzie się odpowiedni warsztat. Podczas zajęć zaprezentujemy najstarsze książki z nieborowskiej kolekcji, a w trakcie rozbudowanej części praktycznej zapewnimy ciekawą zabawę z odkrywaniem tajemnic starej księgi.
Koszt: 12 zł/os

 

1 sierpnia, Nieborów, godz. 10.00

"Drzewko Szczęścia do M2" – dzieci w wieku 8- 16 lat
Metoda uprawiania drzewek bonsai polega na miniaturyzowaniu drzew lub krzewów uprawianych w odpowiednio płaskich pojemnikach. Efekt ten jest uzyskiwany poprzez specyficzne przycinanie gałązek oraz odpowiednią pielęgnację. Podczas zajęć pokażemy jak uprawiać miniatury drzew i stworzyć namiastkę prawdziwego ogrodu.
Koszt: 12 zł/os.


15 sierpnia, Nieborów, godz. 10.00

"Jak służba o dom książęcy dbała" – dzieci w wieku 6-10 lat
Posiadanie pałacu pełnego książek, obrazów, pięknych mebli wiązało się z zatrudnieniem dużej ilości osób, które dbały o ład i porządek. Na zajęciach dzieci poznają obowiązki służby oraz akcesoria niezbędne w ich codziennej pracy. Podczas zajęć uczestnicy nauczą się jak dbać o czystość i w prosty sposób utrzymać porządek we własnym domu.
Koszt: 12 zł/os.


29 sierpnia, Nieborów, godz. 10.00

"Wizyta Króla" – dzieci w wieku 6-12 lat
Stanisław August Poniatowski był gościem w pałacu nieborowskim w 1784 roku. Temu wydarzeniu towarzyszyło iście królewskie powitanie przejawiające się w najdrobniejszych szczegółach. Wyuczone gesty, odpowiednie zachowanie oraz wykwintny strój stanowiły najważniejszą oprawę podczas wizyty monarchy.  Zapraszamy wszystkie dzieci na przygotowanie ceremoniału, któremu będzie towarzyszyć radość , zabawa i liczne niespodzianki.
Koszt: 12 zł/os.

Na wszystkie zajęcia obowiązuje wcześniejsza rezerwacja miejsc:
edukacja@nieborow.art.pl
tel. 46 838 56 35 wew.15
 

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.