Powiat Łowicki

BIP

Data

4 sierpnia 2020

Imieniny

Dominika, Jana

Odnośniki

Wersja językowa

Odnośniki

Wyszukiwarka

Menu

Banery

oferta edukacyjna
stat.gov
pttk
geoportal
firmy w powiecie
pzdit
pcpr
autobusy
pbp

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera.

Banery

-
-
-
-
-

Odnośniki

Nawigacja

Główna News'owa » 2013 »

Treść strony

IV rajd szlakiem "Książęcym"


W niedzielę 19 maja 2013 r. odbył się IV rajd "Szlakiem Książęcym" zorganizowany przez Centrum Kultury, Turystyki i Promocji Ziemi Łowickiej, łowicki oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego oraz działający przy nim Klub Turystyki Kolarskiej „Szprycha”.

W tegorocznym rajdzie uczestniczyła rekordowa liczba 125 uczestników. Miłośnicy rowerów zebrali się o 9.30 przed budynkiem Muzeum w Łowiczu. Wszystkich powitał dyrektor CKTiPZŁ Jacek Chołuj, który podziękował za tak liczne przybycie, głos zabrał również komandor rajdu Adam Szymański, który objaśnił cyklistom zasady bezpieczeństwa podczas rajdu. O godzinie 10.00 pod eskortą policji rajd wyruszył trasą w kierunku Zielkowic.

Następnie na terenie Bolimowskiego Parku Krajobrazowego w Punkcie Obsługi Turysty  cykliści z Łowicza spotkali się z uczestnikami skierniewickiego rajdu „Konwalia”, którzy przybyli równie licznie. Około 250 osób ruszyło do gospodarstwa agroturystycznego "Stajnia u Kowala" w Nieborowie gdzie czekały na nich konkursy zręcznościowe, konkursy przyrodnicze zorganizowane przez Bolimowski Park Krajobrazowy oraz ognisko z kiełbaskami. Nagrody zostały przyznane również najliczniejszej rodzinie, najstarszemu i najmłodszemu uczestnikowi oraz najliczniejszej grupie szkolnej.
 

fot. Diana Markowska, Tomasz Dróżka - CKTiPZŁ

wstecz

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.