Powiat Łowicki

BIP

Data

5 marca 2021

Imieniny

Fryderyka, Adriana

Odnośniki

Wersja językowa

Odnośniki

Wyszukiwarka

Menu

Banery

oferta edukacyjna
stat.gov
pttk
geoportal
firmy w powiecie
pzdit
pcpr
autobusy
pbp

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera.

Banery

-
-
-
-
-

Odnośniki

Nawigacja

Podstrony » W labiryncie barw »

Treść strony

  • -Jerzy Dołhań ukończył Liceum Sztuk Plastycznych w Jarosławiu, następnie Wydział Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu (1975). W latach 1975 – 2000 projektant i dekorator w Zakładach Przemysłu Pończoszniczego Syntex w Łowiczu. Nauczyciel plastyki w Szkole Pijarskiej, wykładowca historii sztuki w Mazowieckiej Wyższej Szkole Humanistyczno-Pedagogicznej w Łowiczu. W latach 1999 - 2012 kierował ośrodkiem Warsztat Terapii Zajęciowej w Parmie. Prowadzi zajęcia plastyczne z grupą dzieci "Akwarelki" działającą przy Łowickim Ośrodku Kultury.

Zajmuje się malarstwem olejnym, rysunkiem, grafiką. Zainteresowanie twórcze Jerzego Dołgania są szerokie. Jego prace przedstawiają pejzaże w różnych porach roku (malowane z natury bądź odtwarzane z fotografii), martwe natury. Tworzy również prace abstrakcyjne. Stosuje zróżnicowaną kompozycję oraz gamę kolorystyczną – od chłodnych zieleni, błękitów w pejzażach, po zdecydowaną czerwień w pracach nieprzedstawiających.

Wystawa, prezentująca ponad 50 prac, w większości z ostatnich lat twórczości, będzie czynna do 23 marca 2014 r.

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.