Powiat Łowicki

BIP

Data

8 sierpnia 2020

Imieniny

Cypriana, Dominika

Odnośniki

Wersja językowa

Odnośniki

Wyszukiwarka

Menu

Banery

oferta edukacyjna
stat.gov
pttk
geoportal
firmy w powiecie
pzdit
pcpr
autobusy
pbp

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera.

Banery

-
-
-
-
-

Odnośniki

Nawigacja

Główna News'owa » 2012 »

Treść strony

III Rajd Rowerowy Szlakiem Książęcym


W sobotę, 12 maja 2012 r. już po raz trzeci 45 cyklistów wzięło udział w rajdzie rowerowym szlakiem "Książęcym" zorganizowanym przez Klub Turystyki Kolarskiej "Szprycha" działający przy łowickim oddziale PTTK oraz Centrum Kultury, Turystyki i Promocji Ziemi Łowickiej.

Grupa pokonała odcinek Łowicz-Nieborów w godzinę, mimo niesprzyjającej tego dnia pogody. Na miejscu, w gospodarstwie agroturystycznym "Stajnia u Kowala" czekała gorąca herbata i porcja kiełbasy. Po krótkim odpoczynku uczestnicy wzięli udział w konkursach, m.in. slalom, rzut oponą oraz kręcenie kołem.

W drodze powrotnej cykliści zboczyli z niebieskiego szlaku, aby w Chyleńcu w Rezerwacie Polana Siwica,  na szlaku czerwonym "Szable i Bagnety" wziąć udział w oficjalnym otwarciu nowopowstałego Punktu Obsługi Turysty. Wstęgę przecięli Wicestarosta Łowicki Dariusz Kosmatka oraz dyrektor CKTiPZŁ Jacek Chołuj dodając, iż Powiat Łowicki ma w planach złożenie wniosku na pozyskanie środków na realizację przynajmniej 20 takich punktów na terenie powiatu.
 

fot. Diana Markowska, Tomasz Dróżka - CKTiPZŁ

fot. Diana Markowska, Tomasz Dróżka - CKTiPZŁ

 

wstecz

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.