Powiat Łowicki

BIP

Data

23 kwietnia 2021

Imieniny

Wojciecha, Jerzego

Odnośniki

Wersja językowa

Odnośniki

Wyszukiwarka

Menu

Banery

oferta edukacyjna
stat.gov
pttk
geoportal
firmy w powiecie
pzdit
pcpr
autobusy
pbp

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera.

Banery

-
-
-
-
-

Odnośniki

Nawigacja

Kultura » Koncerty chopinowskie w Sannikach »

Treść strony

Koncerty chopinowskie w Sannikach


W zwiazku z jubileuszowymi obchodami Roku Chopinowskiego 2010 organizowany jest cykl koncertów w Sannikach - miejscu pobytu Chopina na wakacjach. Pałac w Sannikach zaprasza miłośników muzyki chopinowskiej na koncerty w kolejne niedziele.

  • -
  • -

Zaproszenie

4 lipca 2010, godzina 14:00
Koncert chopinowski w Sannikach
Wykonawcy:  Stanisław Drzewiecki – fortepian
                        Krzysztof Kolberger – recytacje

Na koncercie rozbrzmiewać będą utwory chopinowskie Polonezy, Etiudy, Nokturny, Mazurki a towarzyszyć im będzie, mistrzowska recytacją poezji i prozy w wykonaniu sławnego artysty. Sannickie koncerty  gromadzą  wielu miłośników muzyki chopinowskiej, każda z imprez słowno - muzycznych jest wyjątkowa, ma swoisty klimat  i charakter.  Po koncercie   można będzie obejrzeć wystawę  malarstwa  Andrzeja Pitery .

Stanisław Drzewiecki  (1987)  młody pianista i kompozytor, naukę gry na fortepianie rozpoczął w wieku 4 lat. Był stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Fundacji Ewy Czeszejko-Sochackiej "Promocja Talentu". Stanisław Drzewiecki zadebiutował w 1992 programem solowym w Wielkiej Sali Konserwatorium im. Piotra Czajkowskiego w Moskwie. W 1993 odbył tournée po Japonii z orkiestrą Sinfonia Varsovia pod dyrekcją Volkera Schmidta-Gertenbacha. Artysta posiada w swoim repertuarze osiemnaście koncertów fortepianowych, dokonał wielu nagrań dla telewizji hiszpańskiej, japońskiej, kanadyjskiej, norweskiej, polskiej, rosyjskiej i włoskiej. W 2003 artysta zadebiutował jako kompozytor, pisząc muzykę do spektaklu "Król Olch" wg ballady Goethego dla Teatru "Lalka" w Warszawie.

Krzysztof Kolberger (1950) aktor, absolwentem warszawskiej PWST, doskonały aktor dramatyczny. Na swoim koncie ma mnóstwo niezapomnianych kreacji w tak głośnych obrazach jak "Epitafium dla Barbary Radziwiłłówny", "Kornblumenblau", czy "Najdłuższa wojna nowoczesnej Europy". Aktor pracuje również jako reżyser teatralny i w tej dziedzinie może także pochwalić się znaczącymi sukcesami. W jego ocenie jednym z najważniejszych zadań aktorskich w jego karierze było powierzenie mu przez Telewizję TVN przeczytania testamentu papieża Jana Pawła II w czasie żałoby po jego śmierci w kwietniu 2005 r.

Andrzej Pitera  (1935) artysta plastyk  absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Od wielu lat zajmuje się malarstwem sztalugowym, malarstwem pejzażowym i  innymi rodzajami należącymi do nurtu Koloryzmu. Jest członkiem Związku Polskiego Artystów Plastyków. Wspomaga działalność charytatywną przekazując swoje dzieła na aukcje społeczne.
 

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.