Powiat Łowicki

BIP

Data

4 sierpnia 2020

Imieniny

Dominika, Jana

Odnośniki

Wersja językowa

Odnośniki

Wyszukiwarka

Menu

Banery

oferta edukacyjna
stat.gov
pttk
geoportal
firmy w powiecie
pzdit
pcpr
autobusy
pbp

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera.

Banery

-
-
-
-
-

Odnośniki

Nawigacja

Główna News'owa »

Treść strony

Konkurs: Zostań z książką w domu

W dniach 8-15 maja 2020 r. obchodzimy XVII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek.  Tegoroczne hasło to „Zasmakuj w bibliotece”. W tym roku - ze względu na epidemię – obchody Dnia Bibliotekarza i Tygodnia Bibliotek będą wyglądały zupełnie inaczej. W związku z tym przygotowaliśmy konkurs fotograficzny on-line „Zostań w domu z książką”. Adresatami konkursu jest młodzież ze szkół ponadpodstawowych.

Ograniczenia z powodu koronawirusa i konieczność pozostania w domu sprawiły, że częściej sięgamy po książki. Mamy więcej czasu na czytanie! Możemy zatem nadrabiać lekturowe zaległości. W związku z tym proponujemy młodym czytelnikom, by w kreatywny sposób zaprezentowali nam po jaki tytuły sięgają i w jakich okolicznościach czytają. Zachęcamy do uchwycenia w kadrze momentu lektury - ulubionego miejsca czy ulubionej pozycji czytania książek. Zachęcamy do wysyłania fotografii – „selfie z książką”, fotografia bliskich jak czytają, a może zdjęcie książki, którą właśnie czytacie? Każde ujęcie jest dobre! Uruchomcie wyobraźnię!

Celem konkursu jest:

  • promowanie czytelnictwa w czasie kwarantanny,
  • rozwój kreatywności,
  • zwizualizowanie pasji czytania, miłości do książek,
  • propagowanie czytania jako formy spędzania wolnego czasu, dialogu ze światem
    i wyrażania emocji,
  • wyłonienie i nagrodzenie uczniów, którzy zaprezentują najlepszą pracę fotograficzną.

 

Biblioteka Publiczna  zastrzega sobie prawo do bezpłatnego wykorzystania zdjęć na prowadzonych przez siebie portalach i mediach społecznościowych oraz w materiałach promocyjnych. Dane osobowe będą wykorzystane tylko na potrzeby archiwizacji fotografii.

Fotografie w formacie *JPG należy przesłać do 22 maja 2020 r. na adres mailowy: pbplowicz@wp.pl wraz z kartą zgłoszeniową i podpisaną zgodą na przetwarzanie danych osobowych.

Zgłoszenie udziału w Konkursie jest jednoznaczne z zapoznaniem się i akceptacją Regulaminu.

Wybrane materiały będą umieszczone na bibliotecznym Facebooku i blogu.

wstecz

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.