Powiat Łowicki

BIP

Data

18 lipca 2019

Imieniny

Szymona, Erwina

Odnośniki

Wersja językowa

Odnośniki

Wyszukiwarka

Menu

Banery

oferta
stat.gov
pttk
kalendarz
firmy w powiecie
pzdit
pcpr
autobusy
pbp

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera.

Banery

-
-
-
-
-

Odnośniki

Nawigacja

Główna News'owa »

Treść strony

"CZYTAKI" w PBP w Łoiwiczu

 

PBP w Łowiczu zaprasza osoby niewidome i słabowidzące - ponad 2000 cyfrowych książek mówionych

Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łowiczu przystąpiła do projektu „Wypożyczalnia odtwarzaczy cyfrowej książki mówionej dla osób niewidomych i słabowidzących – Edycja 2018” realizowanego przez Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Larix” im. Henryka Ruszczyca. Projekt jest dofinansowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Larix”, najwybitniejsze dzieła literatury pięknej polskiej i zagranicznej, książki popularnonaukowe, liczne nowości są dostępne dla osób niewidomych i słabowidzących w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łowiczu (Stary Rynek 5/7, wejście od ul. 3 Maja). Cyfrowe książki mówione zapisane w postaci plików multimedialnych można wysłuchać na urządzeniach Czytak.

Na podstawie umowy użyczenia, Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łowiczu nieodpłatnie otrzymała odtwarzacze Czytak Plus i Czytak NPN3, które są przystosowane do obsługi przez osoby niewidome i słabowidzące. Czytelnicy z dysfunkcją wzroku po wcześniejszym okazaniu orzeczenia o niepełnosprawności z tytułu wzroku mogą wypożyczać Czytaka wraz
z książkami audio. Ponadto – na podstawie odrębnego porozumienia – biblioteka otrzymała zbiór ponad 2000 cyfrowych książek mówionych. Zbiór ten będzie systematycznie uzupełniany. Dzięki działalności Stowarzyszenia „Larix’’ i wsparciu Ministra Kultury niewidomi Czytelnicy Biblioteki będą mieć łatwiejszy dostęp do książek nagranych w postaci audiobooków. 

Stowarzyszenie „Larix” od 2007 r. zajmuje się nagrywaniem i udostępnianiem bibliotekom cyfrowych książek mówionych przeznaczonych dla osób niewidomych i słabowidzących.
We współpracy ze Stowarzyszeniem nasza biblioteka będzie wciąż powiększać księgozbiór dostosowany dla osób z wadą wzroku.

Serdecznie zapraszamy do biblioteki!

  • CZYTAK Larix 2019

wstecz

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.