Powiat Łowicki

BIP

Data

26 maja 2019

Imieniny

Filipa, Eweliny

Odnośniki

Wersja językowa

Odnośniki

Wyszukiwarka

Menu

Banery

oferta
stat.gov
pttk
kalendarz
firmy w powiecie
pzdit
pcpr
autobusy
pbp

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera.

Banery

-
-
-
-
-

Odnośniki

Nawigacja

Główna News'owa »

Treść strony

MAJ W BIBLIOTECE

 

Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łowiczu serdecznie zaprasza na MAJ W BIBLIOTECE, spotkania realizowane w ramach XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek 2019. Zarówno na dorosłych jak i dla dzieci czeka  wiele ciekawych wydarzeń m.in. warsztaty literacko- plastyczne dla przedszkolaków, spotkanie dla młodzieży, warsztaty komputerowe, spotkania ze znanymi pisarzami książek. 

Zaczynamy 8 maja /środa/ o godz. 9.30 w Dniu Bibliotekarza i Bibliotek warsztatami literacko-plastycznymi dla przedszkolaków pt. ,,Bibliotekarz- zawód czy misja?’’. Opowiemy o naszym zawodzie,  zaprzyjaźnimy maluchy z biblioteką i książką.

9 maja /czwartek/ o godz. 17.00 serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie ze Sławomirem Koprem, autorem książek historycznych, publicystą, scenarzystą radiowym, teatralnym i telewizyjnym, ekspertem historycznym - w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy PBP w Łowiczu. Jest autorem takich książek jak: Tajemnice i sensacje świata antycznego, Ulubieńcy bogów, Piastowie. Wędrówki po Polsce pierwszej dynastii, Wielcy zdrajcy. Od Piastów do PRL, Życie prywatne elit artystycznych drugiej Rzeczypospolitej, Życie towarzyskie elit PRL, Kobiety władzy PRL, Gwiazdy Drugiej Rzeczypospolitej’’ i wielu innych.

10 maja /piątek/ o godz. 10.00 będziemy gościć w bibliotece panią Barbarę Gawryluk, tłumaczkę, dziennikarkę radiową, pisarkę książek dla dzieci: Dżok. Legenda o psiej wierności, W zielonej dolinie, Czarna, Klifka i tajemnice dna morza, Kaktus, Pudełko pełne kotów, Przygody wiernego psa, Przedszkolaki z ulicy Morelowej, Teraz tu jest nasz dom, Bazylia, Gwizdek - przygody tatrzańskiego świstaka i wielu innych. Spotkanie autorskie organizujemy w ramach VII łódzkich Spotkań Pisarzy z Młodymi Czytelnikami pn. ,,Z książką na walizkach – Co w trawie piszczy?'' we współpracy z Wydawnictwem Literatura. Będzie możliwość zakupienia książek pisarki i zdobycie autografu.

 

15 maja /środa/ o godz. 11.00 młodzież będzie miała okazję poznać blogerkę i  autorkę książek postapokaliptycznych – Dominikę Tarczoń.

 

22 maja /środa/ na godz. 16.30 gorąco zapraszamy wszystkich miłośników książek obyczajowych na spotkanie autorskie z Magdaleną Kołosowską, autorką powieści: Trawa bardziej zielona, Kształt gruszki, Dlatego mnie kochasz, Tęcza nad jeziorem i wielu innych.

 

W dniach 13-17 maja o godz. 17.00 odbędą się warsztaty komputerowe dla osób 50+.

 

Na wszystkie spotkania autorskie WSTĘP WOLNY . Serdecznie zapraszamy !

 

#BIBLIOTEKA jest zawsze blisko Was.

 

 

 

  • Plakat DKK- Sławomir Koper
  • Plakat Dominika Tarczoń
  • Plakat Magdalena Kołosowska
  • Plakat TB 2019

wstecz

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.