Powiat Łowicki

BIP

Data

24 września 2018

Imieniny

Gerarda, Teodora

Odnośniki

Wersja językowa

Odnośniki

Wyszukiwarka

Menu

Banery

stat.gov
pttk
kalendarz
firmy w powiecie
pzdit
pcpr
autobusy
pbp
geoportal

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera.

Banery

-
-
-
-
-

Odnośniki

Nawigacja

Główna News'owa »

Treść strony

Wojewódzki Dzień Strażaka 2018 w skansenie wsi łowickiej w Maurzycach

 

Na uroczystości obchodów Wojewódzkiego Dnia Strażaka w dniu 5 maja 2018 r. do Skansenu wsi łowickiej w Maurzycach pod Łowiczem przybyli druhny i druhowie z jednostek OSP województwa łódzkiego oraz zaproszeni goście , m.in. Marszałek Województwa Łódzkiego Witold Stępień.

Wydarzenie rozpoczęto Mszą Św. w zabytkowym drewnianym kościele na terenie skansenu, której przewodniczył ordynariusz łowicki bp Andrzej Franciszek Dziuba. Koncelebrowali ją kapelani strażaków z powiatów województwa łódzkiego. Po nabożeństwie na ścianie zrekonstruowanej remizy strażackiej z 1913 roku odsłonięto pamiątkową tablicę z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości ufundowaną przez druhów ochotników z województwa łódzkiego. Następnie strażacy i druhowie ruszyli w kierunku sceny pod strzechą, gdzie wręczono odznaczenia osiemnastu jednostkom z woj. łódzkiego, które w tym roku świętują jubileusz 100-lecia działalności Odznaczono również Złotym Znakiem Związku OSP RP druhów strażaków za długoletnią działalność na rzecz OSP i Związku OSP. Druha Krzysztofa Figata - Starostę Łowickiego z powiatu łowickiego, druha Krzysztofa Janiaka z pow. poddębickiego, druha Wiesława Prusisza z pow. pabianickiego, druha Jerzego Grzywkę z pow. rawskiego, druha Bogdana Pietrykowskiego z pow. piotrkowskiego, druga Marka Stachowiaka z pow. sieradzkiego oraz druha Bogdana Potakowskiego z pow. zgierskiego. Medalem honorowym im. Bolesława Chomicza za szczególne zasługi dla rozwoju i umacniania OSP obdarowano druhów Mariana Zaborowskiego oraz Hieronima Sarnowskiego.

Oprawę muzyczną całej strażackiej uroczystości zapewniła Orkiestra OSP.

 

 

wstecz

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.