Powiat Łowicki

BIP

Data

5 marca 2021

Imieniny

Fryderyka, Adriana

Odnośniki

Wersja językowa

Odnośniki

Wyszukiwarka

Menu

Banery

oferta edukacyjna
stat.gov
pttk
geoportal
firmy w powiecie
pzdit
pcpr
autobusy
pbp

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera.

Banery

-
-
-
-
-

Odnośniki

Nawigacja

Treść stronyRZEPCZYNO


  • -
  • -
  • -

Rzepczyno powstało w 1996 roku, w Studium Rzemiosł Artystycznych w Rzepczynie - stąd nazwa zespołu. W grudniu 1996 roku zespół zagrał pierwszy koncert - dla przyjaciół. Później przyszedł czas konfrontacji z "prawdziwą" publicznością i jurorami konkursów i festiwali muzycznych.

Pierwszym sukcesem Rzepczyna była II nagroda zdobyta w 1997 roku podczas festiwalu "Ananke" w Żurominie, III nagroda "Mikołajków Folkowych" w Lublinie (1997), wyróżnienie podczas festiwalu "Nowa Tradycja" organizowanego przez Pr.2 PR. W 2000 roku zespół wyjeżdża do Hiszpanii, gdzie reprezentuje Polskę na Międzynarodowych Targach Turystyki w Barcelonie.

PO powrocie zespół nagrywa swój pierwszy album w studio Q w Pile. 5 grudnia 2000 Koch International Polska wydaje debiutancką płytę zespołu Rzepczyno. Od momentu wydania pierwszej płyty Rzepczyno koncertuje nieustannie w całej Polsce. Efektem czego powstaje materiał na drugi album który nagrywa w TR Studios podczas kilku sesji nagraniowych w 2004r. Wśród ważniejszych wydarzeń w koncertowym życiu zespołu był czterokrotny udział w "Woodstocku", udział w finałach WOŚP - w 2001 i 2002 roku zespół grał w Studiu 5 TVP w Wawie i na scenie pod Pałacem Kultury.

W 2002 roku Rzepczyno uczestniczyło w wielkim Koncercie Bożonarodzeniowym, u boku takich gwiazd jak mezzosopranistka Małgorzata Walewska, Darek Malejonek, Michael Black z Jamajki czy zespoły "Proletaryat" i "Voo Voo". Koncert ten odbył się we Wrocławiu i prezentowany był w TVP 26 grudnia 2002 r. Rok wcześniej Rzepczyno było gościem programu "M2" Wojciecha Manna i Krzysztofa Materny. VIVA Polska prezentowała wideoklip do piosenki "Gajowy", promującej płytę "nie filozuj".

 Druga płyta zespołu wydaje niezależna poznańska wytwórnia MY MUSIC w czerwcu 2005 w kategorii Etno/Folk. Następnym wielkim wyróżnieniem dla zespołu to nominacja teledysku Rzepczyna "Tylko jeden Dom" do nagrody Yacha, na Festiwalu Polskich Teledysków Yach Film w kategorii "animacja" oraz "inna energia" a także występ podczas transmitowanej przez TVP2 Gali wręczenia Yachów. W 2005r. zespół dostaje zaproszenie na Międzynarodowy Festiwal KPAIHA MPIN do Kijowa na Ukrainie. W maju 2006r. Rzepczyno wyjeżdża do Flensburga na Festiwal FolkBaltica 2006 gdzie daje dwa koncerty.

Żródło: www.rzepczyno.pl

  • -
  • -
  • -

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.