Powiat Łowicki

BIP

Data

4 sierpnia 2020

Imieniny

Dominika, Jana

Odnośniki

Wersja językowa

Odnośniki

Wyszukiwarka

Menu

Banery

oferta edukacyjna
stat.gov
pttk
geoportal
firmy w powiecie
pzdit
pcpr
autobusy
pbp

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera.

Banery

-
-
-
-
-

Odnośniki

Nawigacja

Archiwum Starego Serwisu Inform. » 2007r. » sierpień 2007r. »

Treść strony

    Łowickie granie na Krupówkach i księżackie pasiaki na Placu pod Gubałówką to wspomnienia niedawnej, czwartej już, wizyty reprezentacji powiatu łowickiego w Zakopanem.
   W dniach 9-12 sierpnia br, na zaproszenie Starosty Tatrzańskiego, gościliśmy na Tatrzańskich Wiciach. W skład delegacji weszli: Starosta Łowicki - Janusz Michalak, Członek Zarządu Powiatu Łowickiego - Wojciech Miedzianowski, Radni Powiatu Łowickiego oraz zespół folklorystyczny "Blichowiacy".
   Na scenie Placu pod Gubałówka łowicki zespół dał swój koncert, który spotkał się, mimo deszczowej pogody, z gorącym przyjęciem góralskiej widowni. Podobne zainteresowanie i podziw dla regionalnych strojów wzbudził korowód, który zorganizowano drugiego dnia Tatrzańskich Wici. Kaszubi, Łowiczanie i górale w swych barwnych strojach towarzyszyli włodarzom trzech zaprzyjaźnionych powiatów, którzy w konnych bryczkach przemierzali słynne Krupówki...
   Starosta Łowicki - Janusz Michalak podczas swego wystąpienia na scenie dziękując za zaproszenie do uczestnictwa w Tatrzańskich Wiciach podarował Staroście Tatrzańskiemu wielką łowicką wycinankę z zaproszeniem dla wszystkich górali do odwiedzenia Ziemi Łowickiej....

wstecz

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.