Powiat Łowicki

BIP

Data

23 kwietnia 2021

Imieniny

Wojciecha, Jerzego

Odnośniki

Wersja językowa

Odnośniki

Wyszukiwarka

Menu

Banery

oferta edukacyjna
stat.gov
pttk
geoportal
firmy w powiecie
pzdit
pcpr
autobusy
pbp

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera.

Banery

-
-
-
-
-

Odnośniki

Nawigacja

Treść strony

  • [obiekt Flash] -


  • -
  • -
  • -
     Jako nastolatka pobierała lekcje muzyki u swojej cioci. Uczyła się grać na gitarze i fortepianie. Poza tym uczęszczała do szkoły plastycznej. Jako wokalistka zadebiutowała w wieku 16 lat. Zaczynała od występów w małych klubach.Rodzice Kate posiadają pub, w którym Kate od najmłodszych lat mogła podglądać muzyków. Tam też stawiała swoje pierwsze kroki na drodze do muzycznej kariery. Na jednym z takich występów została zauważona przez producentów muzycznych: Phila Widea oraz Andyiego Janssensa. Ich współpraca układała się bardzo dobrze czego efektem były teksty do piosenek w różnych stylach, poczynając od r'n'b, poprzez muzykę klubową, kończąc na trance.

    W marcu 2001 w Belgii ukazał się jej pierwszy, debiutancki singel Scream For More, który okazał się w Belgii sukcesem. Umacniając swoją pozycje na muzycznym rynku w Belgii Kate wydała kolejny singel UR (My Love).

   Po sukcesach w Belgii, producenci zadbali o jej międzynarodową karierę. Jej kolejny singel Désenchantée został nagrodzony podwójną platynową płytą stając się wielkim przebojem na całym świecie. Utrzymywał się długo na pierwszym miejscu belgijskiej listy przebojów. Również w Polsce był on często grany w radiu oraz stał się bardzo popularną piosenką dyskotekową.

    Po tym sukcesie Kate wydała swój światowy album Different. W Polsce jego premiera miała miejsce w lutym 2003 roku. Kolejny singel Libertine, nie osiągnął już takiego powodzenia, był jednak również dość popularny. Obie piosenki znalazły wielu wiernych fanów, ale również i przeciwników. Zarzucali oni Kate plagiatowanie pomysłów innych artystów oraz dążenie za wszelką cenę do sławy i bogactwa (np. zarówno piosenka "Désenchantée", jaki i "Libertine", były pierwotnie wykonywane przez wokalistkę Myle`ne Farmer). W lipcu 2007 zaśpiewała piosenkę Desirelles "Voyage Voyage". Znalazła się ona w gronie najbardziej rozpoznawanych twarzy w Belgii, otrzymała nominacje do wielu prestiżowych nagród min. nagrody Comet rozdawane przez Vivę. W wakacje 2003 roku miał swoją premierę kolejny singel Mon Coeur Résiste Encore (tekst piosenki napisała sama Kate).

    5 sierpnia 2006 ze swoim przebojem Je t'adore wystąpiła w Sopocie, w czasie konkursu międzynarodowego "Przeboje Lata Jedynki" transmitowanego na żywo przez stację TVP 1 oraz TV Polonia. Jako jedna z 9. wykonawców zagranicznych stanęła do walki z polskim wykonawcą (Button Hackers), wybranym dzień wcześniej. Zajęła 3. miejsce z nagrodą w wysokości 10. tysięcy dolarów. W lipcu 2007 Kate Ryan wykonała nową piosenkę "We All Belong", która była hymnem EUROGAMES 2007.
Żródło: www.wikipedia.pl

drukuj ()

  • -
  • -
  • -

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.