Powiat Łowicki

BIP

Data

23 kwietnia 2021

Imieniny

Wojciecha, Jerzego

Odnośniki

Wersja językowa

Odnośniki

Wyszukiwarka

Menu

Banery

oferta edukacyjna
stat.gov
pttk
geoportal
firmy w powiecie
pzdit
pcpr
autobusy
pbp

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera.

Banery

-
-
-
-
-

Odnośniki

Nawigacja

Treść strony

  • [obiekt Flash] -

  • -
  • -
  • -

     Początek zespołu, to rok 1997, kiedy to Wojtek i Piotrek po raz pierwszy zagrali wspólny koncert akustyczny. Tak na prawdę i na poważnie wszystko zaczęło się w 2001 roku. Pierwszy poważny skład tworzył Piotrek (wokal), Wojtek (gitara i drugi wokal), Krzysiek Nowak (bas) i Konrad Zieliński (perkusja). Zielińskiego zastąpił potem Robert Markiewicz. W tym składzie zespół koncertował nie tylko w Polsce - udało się zagrać w Niemczech i w Hiszpanii.

     Drugi etap istnienia kapeli zaczyna się w momencie wygrania Koncertu Debiutów na Festiwalu Opolskim w 2002 roku. Zespół wystąpił tam wyjątkowo z piosenką, którą skomponował Romuald Lipko z Budki Suflera. Była to jak do tej pory jedyna taka współpraca młodzieży ze starszym pokoleniem, lekko wymuszona brakiem czasu na stworzenie czegoś swojego. Utwór "Nie jestem inny" zdobył popularność i był grany na koncertach do końca 2004 roku.

     Po sukcesie w Opolu Braciom udało się jeszcze zakwalifikować do krajowych eliminacji konkursu Eurowizji. Utwór "Missing Every Moment" zajął piąte miejsce. W tym momencie w składzie grał na basie Bartek Królik znany szerzej jako Barteq z Sistars. Dołączył też klawiszowiec i aranżer Tomek Bidiuk, bardzo dobrze znany i ceniony sideman z Lublina.

     Ten skład jednak nie był w stanie nagrać płyty takiej o jakiej marzyli Bracia i musiało dojść do zmian w składzie. Barteq zajął się z powodzeniem swoją grupą Sistars, a Roberta na perkusji zastąpił Krzysiek "Paton" Patocki (współpracującej z Kasią Kowalska) , a na basie gra Tomek Gołąb - bardzo ceniony młody muzyk, który nagrywał między innymi z Magdą Femme czy Markiem Raduli.

     W połowie 2004 roku doszedł drugi gitarzysta Sebastian Piekarek, który podobnie jak Paton, grał m.in. z Kasią Kowalską. W trakcie pobytu Wojtka i Piotrka w programie "BAR" Tomek Bidiuk postanowił odejść z zespołu.

     Cały zespół łączy zamiłowanie (olbrzymi fioł) do muzyki grupy Kings'X. Wojtek dodatkowo uwielbia od dawien dawna supergrupę Deep Purple.

     W maju tego roku wychodzi długo oczekiwany album zatytułowany Fobrock.

Żródło: www.bracia.pl
Zdjęcia: Aleksandra Dąbrowska

  • -
  • -
  • -

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.