Powiat Łowicki

BIP

Data

8 marca 2021

Imieniny

Beaty, Jana

Odnośniki

Wersja językowa

Odnośniki

Wyszukiwarka

Menu

Banery

oferta edukacyjna
stat.gov
pttk
geoportal
firmy w powiecie
pzdit
pcpr
autobusy
pbp

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera.

Banery

-
-
-
-
-

Odnośniki

Nawigacja

Stara strona » Biesiada Łowicka » VIII Biesiada Łowicka » Wykonawcy » Kapela Pieczarków »

Treść strony

  • [obiekt Flash] -

  • -
  • -
  • -

     "KAPELA PIECZARKÓW" to sześciu młodych ludzi z Żywiecczyzny, w skład którego wchodzą liderzy, kompozytorzy i założyciele grupy- bracia: Paweł i Rafał Pieczarka. W 1992 roku wydali pierwszą kasetę a w 1995 roku przygotowali materiał na debiutancką płytę.

     Dzięki przebojowej muzyce jaką tworzą (FOLK-Góralski), zespół zyskał wielu fanów oraz stał się jedną z najpopularniejszych formacji muzycznych na terenie całego kraju.

     W maju 1999 roku wydali swoją następną płytę pt: "WINA NALEJ", która osiągnęła status złotej płyty. Patronat radiowy nad w/w materiałem objął RMF FM a wydawcą firma Silverton. W czerwcu 1999 roku zespół wystąpił podczas FESTIWALU POLSKIEJ PIOSENKI - OPOLE '99 - DEBIUTY , gdzie został dobrze przyjęty przez opolską publiczność oraz przedstawicieli mediów. (...)

     W 2000 roku ukazała się ich druga płyta pt. "MOJA MIŁA" z tytułowym przebojem "Moja miła" oraz z przebojami "Diri Biri Bum", czy "Bo jo Cie kochom". Ciekawostką okazał się ostatni utwór z płyty w wersji koncertowej z "Przystanku Woodstock" zaśpiewany razem z Jurkiem Owsiakiem. (...)

     Pod koniec roku 2000 muzycy KAPELI PIECZARKOW nagrali płytę z kolędami pt. "Pieczarkowe kolędy" z której dochód został przekazany na akcję "Pocztówka do św. Mikołaja". Utwór "Swiynty Scepon" stał się przebojem kolędowym m.in. Polskiego Radia. (...)

     Najnowsza trzecia płyta to "Sezon na Pieczarki", po której zespół otrzymał propozycję występów w Stanach Zjednoczonych i Japonii oraz został wpisany do "Encyklopedii Polskiego Rocka" za szczególny wkład dla polskiej muzyki rozrywkowej. Kapela Pieczarków wystąpiła ponownie podczas Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oraz na Festiwalu "Euro Folk" w Sanoku patronowanym przez TV Polonia. Zmienił się skład i wizerunek artystyczny zespołu, poprzez dodanie heligonki i raperskich scrachy.

Źródło: www.kapela-pieczarkow.pl

  • -
  • -
  • -

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.