Powiat Łowicki

BIP

Data

11 grudnia 2019

Imieniny

Stefana, Waldemara

Odnośniki

Wersja językowa

Odnośniki

Wyszukiwarka

Menu

Banery

oferta
stat.gov
pttk
geoportal
firmy w powiecie
pzdit
pcpr
autobusy
pbp

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera.

Banery

-
-
-
-
-

Odnośniki

Nawigacja

Archiwum Starego Serwisu Inform. » 2006r. » grudzień 2006r. »

Treść strony

Debata rozwinęła się wokół trzech głównych zagadnień:

I. Nasze marzenia, nauka, plany na przyszłość.
II. Uzależnienia.
III. Czy jesteśmy pokoleniem agresji?

Młodzież i zaproszeni goście szeroko dyskutowali nad popularnym ostatnio zagadnieniem patriotyzmu. Nawiązano tu również do wycieczki kl. IIc i III do Muzeum Powstania Warszawskiego. Ustalono, że dobrą pracą, nauką, godnym zachowaniem najlepiej okazuje się swoją miłość do ojczyzny.
W dalszej części zastanawiano się kto jest autorytetem współczesnej młodzieży ? Dla jednych był nim Jan Paweł II, dla innych dom rodzinny, a inni nie mieli żadnych autorytetów.
Na początku drugiej części - "Uzależnienia", wystąpiła Justyna Rembowska, ucz. kl. IIc i przedstawiła, przygotowany przez siebie wzruszający monolog, ukazujący zgubny wpływ narkotyków na młodą dziewczynę.
Następnie rozwinęła się dalsza dyskusja. Tuż przed trzecią częścią - "Czy jesteśmy pokoleniem agresji ?", uczniowie klasy Ib przedstawili krótką scenkę dotycząca przestępczych zachowań młodzieży. Zastanawiano się również czy tworzenie szkół pod specjalnym nadzorem to dobry pomysł. Tu poglądy były podzielone. Do różnicy zdań doszło również podczas dyskusji na temat obowiązku noszenia mundurków w szkołach.
Na zakończenie debaty uczennice kl. IIa przygotowały prezentację dotyczącą współpracy tej klasy z Domem Dziecka w Kutnie. Eksperci zaproponowali młodzieży udział w licznych ciekawych programach np.: Centrum Edukacji Obywatelskiej, Stowarzyszenie "Mierz wysoko" itd. Młodzież otrzymała ulotki z adresami internetowymi organizacji, o których mówili eksperci. Debatę prowadzili uczniowie klasy II : Justyna Rembowska, Marcin Kowalski, Mariola Nowak, Karol Wysocki. Nad całością czuwała opiekunka Samorządu Uczniowskiego p. Jolanta Rybus.
Dyskusja ta pozwoliła szczerze wypowiadać się młodzieży na tematy aktualne szeroko omawiane przez dorosłych. Uczniowie mogli swobodnie rozmawiać z dorosłymi i rówieśnikami z innych szkół. Poznali również zasady kulturalnej wymiany poglądów. Nam dorosłym dyskusja pozwoliła zbliżyć się do uczniów, bardziej ich poznać i zrozumieć. Debata spotkała się z dużym uznaniem ze strony uczniów.

Przygotowała
Jolanta Rybus

wstecz

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.