Powiat Łowicki

BIP

Data

23 września 2020

Imieniny

Bogusława, Tekli

Odnośniki

Wersja językowa

Odnośniki

Wyszukiwarka

Menu

Banery

oferta edukacyjna
stat.gov
pttk
geoportal
firmy w powiecie
pzdit
pcpr
autobusy
pbp

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera.

Banery

-
-
-
-
-

Odnośniki

Nawigacja

Archiwum Starego Serwisu Inform. » 2006r. » kwiecień 2006r. »

Treść strony

Marzena Zacharewicz urodziła się w 1964 r. w Malborku. Mieszka w Radomsku, pracuje w redakcji Tygodnika „Niedziela” w Częstochowie. Ukończyła studia na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu w zakresie grafiki warsztatowej i wychowania plastycznego, uzyskując w 1990 r. dyplom z grafiki.
W l. 1991 – 1994 opracowała ilustracje do książek: J. Brzechwa „Grzyby”, W. Chotomska „Dlaczego ciele ogonem miele?”, R. Kipling „Słoniątko”, A. J. Gliński „O królewnie zaklętej w żabę”, M. Kruger „Apolejka i jej osiołek”, ks. J. Twardowski „O świętym Mikołaju”.
Od 1994 r. związana jest z Tygodnikiem „Niedziela”, tu jako grafik projektuje plakaty, plansze reklamowe, okładki, także blisko 20 edycji lokalnych. Ponadto współpracowała z wydawnictwami: „Siedmioróg” z Wrocławia, „Philips Wilson” z Warszawy, „Wydawnictwem Sióstr Loretanek” w Warszawie, „Fleurus Presse” w Paryżu.
W 2004 r. miała indywidualne wystawy ilustracji w: Galerii Muzeum Regionalnego w Radomsku, Ośrodku Promocji Kultury „Gaude Mater” oraz Galerii „Gazety Wyborczej” w Częstochowie, Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomsku.
Uczestniczyła w wystawach zbiorowych i konkursach (m.in. Toruń, Radomsko, Kielce, Leszno, Wilno, Bielawa, Jedwabno, Będzin). W 2005 r. otrzymała Nagrodę Główną w Międzynarodowym Konkursie na „Liść Niggle'a”, organizowanym przez Miejski Ośrodek Kultury i Sztuki w Bielawie.
 
opracowanie:Marzena Zwierz 
  • Apolejka i jej osiołek
  • Calineczka

wstecz

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.