Powiat Łowicki

BIP

Data

5 marca 2021

Imieniny

Fryderyka, Adriana

Odnośniki

Wersja językowa

Odnośniki

Wyszukiwarka

Menu

Banery

oferta edukacyjna
stat.gov
pttk
geoportal
firmy w powiecie
pzdit
pcpr
autobusy
pbp

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera.

Banery

-
-
-
-
-

Odnośniki

Nawigacja

Archiwum Starego Serwisu Inform. » 2006r. » kwiecień 2006r. »

Treść strony


27.04.2006r.
W sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Zdunach w dniu 27 kwietnia br. o godz. 16.00 odbył się Koncert Laureatów Powiatowego Przeglądu Piosenki Dziecięcej.


26.04.2006r.
W dniu 26 kwietnia 2006 roku o godz. 10:00 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Łowiczu przy ul. 3 Maja 7 odbyła się XLII Sesja Rady Powiatu Łowickiego.

22.04.2006r.
W dniu 22 kwietnia br. (sobota) w godz. 10.00-14.00 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Łowiczu, ul. 3-Maja 7, odbyło się spotkanie szkoleniowe "Dziecko krzywdzone - rozpoznawanie i pomoc", organizowane dla nauczycieli, pedagogów, pracowników Służb Społecznych z terenu Łowicza i powiatu łowickiego. Organizatorami spotkania byli: Dyrekcja Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie; Komenda Powiatowa Policji - Zespół ds. Nieletnich; Sąd Rejonowy w Łowiczu - Wydział Rodzinny i Nieletnich.


22.04.2006
W dniu 22 kwietnia br. (sobota) o godz. 9.00 na terenie parku Błonie w Łowiczu odbyły się Rejonowe Mistrzostwa I Pomocy PCK, organizowane przez Zarząd Rejonowy PCK w Łowiczu. W imprezie udział wzięło 6 drużyn z łowickich szkół średnich: I LO, II LO, ZSP nr 1, ZSP nr 2. Zwycięska drużyna otrzymała puchar ufundowany przez Starostę Łowickiego.


  • -
Wydział Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Ło-wiczu, Powiatowa Biblioteka Publiczna oraz Samorząd Szkolny III LO im. Kardynała Prymasa Stefana Wyszyńskiego w Łowiczu organizują konkurs fotograficzny na najciekawsze fotografie odzwierciedlające motto: "Dzielić radość innych ludzi ... cierpieć z nimi ... - oto najlepsze wskazówki dla czło-wieka". Konkurs adresowany jest do uczniów i pracowników oświaty. Prace można nadsyłać do dnia 15 maja br. na adres: III Liceum Ogólnokształcace, ul. Armii Krajowej 6, 99-400 Łowicz. Maksymalna ilość zdjęć - 5 szt. formatu min. 13x18.

10.04.2006r.
Gminny Ośrodek Kultury w Domaniewicach przy współpracy Starostwa Powiatowego w Łowiczu organizuje VI Powiatowy Konkurs Plastyczny "Witraż - siła światła i koloru", skierowany do uczniów klas V i VI szkół podstawowych , gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu powiatu łowickiego. Prace wykonane w technice naśladującej witraż o dowolnej tematyce będą oceniane pod wzgledem oryginalności, estetyki wykonania, samodzielności, kompozycji oraz doboru materiałów i techniki w celu uzyskania imitacji witrażu. Termin nadsyłania prac upływa z dniem 10 kwietnia br.

  • -
07.04.2006r.
Od 7 kwietnia do 4 czerwca 2006r. w Muzeum w Łowiczu prezentowana jest wystawa "Kobieta w wycinance łowickiej - Księżanek portret własny". Wystawa prezentuje wycinanki pochodzące z XX i XXI w., na co dzień „ukryte” w muzealnym magazynie eksponatów. Posłużyły one do opowieści o życiu codziennym i świątecznym Księżanek, o świecie, w którym przyszło im żyć i pracować, o ważnych wydarzeniach i sprawach życia społecznego i jednostkowego.

07.04.2006r.
Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Chąśnie oraz Starostwo Powiatowe w Łowiczu są organizatorami VI Powiatowego Konkursu "Ozdoby Wielkanocne". Celem konkursu jest kultywowanie tradycji ludowych regionu łowickiego i zachęcenie dzieci i młodzieży do współpracy z twórcami ludowymi w zakresie wykonania ozdób wielkanocnych; pisanek, stroików, kart i palm. Uroczystość podsumowania konkursu przewidziana jest na dzień 7 kwietnia (piątek) o godz. 12.00 w GOKSiR w Chąśnie, podczas której nagrodzone i wyróżnione zostaną 44 prace spośród nadesłanych 165 w trzech kategoriach: 1) klasy 0-III, 2) klasy IV-VI, 3) gimnazja.

  • -

03.04.2006r.
W Muzeum w Łowiczu do 20 kwietnia br. trwać będzie wystawa "Malarstwo Marzeny Zacharewicz - Mieszkać w baśni…" prezentująca ilustracje do książek: J. Kulmowej "Wybór wierszy dla dzieci", M. Rosco "Jak Pan Bóg stwarzał świat", M. Nawrockiej "Bajki o ziemi i niebie", "Piórka z podwórka", "Profesor, kot Fąfel i największa rzecz na świecie", "Smoki niebieskie", M. Kruger "Apolejka i jej osiołek", A. Kamieńskiej "Wiersze dla dzieci", T. Rucińskiego "O kominiarskim szczęściu", J. Ch. Andersena "Baśnie", a także "Śpiewnika dla przedszkolaków".

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.